Cursed je nový seriál od Netflixu, ktorý pripomína Zaklínača či Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Trailer na seriál Cursed

Seriál Cursed z dielne Netflixu, ktorý sa podobá na Zaklínača či mimoriadne populárne Game of Thrones, dostal svoj prvý trailer.

Nový seriál, ktorý má premiéru naplánovanú na 17. júla tohto roka, je založený na knihe od Toma WheeleraFranka Millera s rovnakým názvom. Zatiaľ čo sa o réžiu postará samotný Wheeler, Miller a Leila Gerstein budú producentmi tejto 10-dielnej série.

Cursed je príbeh artušovskej legendy z pohľadu Nimue. Ide o mladú ženu s tajomným darom, z ktorej sa stane mocná Pani z Jazera. Tú si zahrá Katharine Langford13 Reasons Why. Práve ona sa získa legendárny Excalibur.

Po matkinej smrti nájde Nimue nečakaného spojenca v Artušovi, ktorého stvárňuje Devon Terrell. Spolu sa budú snažiť nájsť Merlina a dodať starodávny meč. Nimue sa stane symbolom odvahy a povstania proti Červeným Paladínom a ich kráľovi Utherovi.

Cursed Artuš
Zdroj: collider.com

Aktuálne témy

Pôjde síce o starodávny seriál, no témy, ktoré bude riešiť, sú podľa Netflixu ešte aj dnes aktuálne. Medzi tie patrí napríklad ničenie prírody, náboženský teror, rôzne nezmyselné vojny a hľadanie odvahy na to, aby človek skúsil hoci aj nemožné.

Seriál samozrejme nebude šetriť fantasy prvkami a fanúšikovia žánru si tak prídu na svoje. Práve preto ho mnohí prirovnávajú k Zaklínačovi, ktorého druhá séria sa bude natáčať aj na Slovensku, či notoricky známemu Game of Thrones.

Cursed Nimue
Zdroj: droidjournal.com

Fanúšikovia sa už nevedia dočkať a svoje nadšenie vyjadrujú napríklad na Twitteri. „Neviem sa už dočkať tohto seriálu. Prečítal som si aj knihu ako prípravu. Bolo to úžasné,“ tvrdí jeden z nich.

Wheeler sa pre Entertainment Weekly vyjadril, že preniesť postavy z knihy na obrazovky bolo skutočnou výzvou. Našiel však tých správnych hercov a už sa nemôže dočkať, až seriál uvidia diváci.

Tešíte sa na nový seriál Cursed? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -