Mysteriózny seriál Dark dostane od Netflixu druhú sériu! Kedy sa dočkáme pokračovania tohto nemeckého prekvapenia?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rok 2017 sa niesol v znamení výborných pokračovaní našich obľúbených seriálov. Dočkali sme úžasnej druhej série Stranger Things, a pravdepodobne ešte lepšej tretej série Mr. Robota. Z ničoho nič sa však na Netflixe objavil pomerne neznámy projekt z nemeckej produkcie. Jeho názov je Dark a pokojne môžem prehlásiť, že ide o vôbec najlepší seriál, ktorý som tento rok videl. Veľa divákov môže od seriálu odrádzať práve nemčina, no verte mi, po prvej časti si zvyknete (anglický dabing kazí celú atmosféru série). Prvú sériu seriálu Dark však ihneď ocenili ako diváci, tak aj kritici. Na Rotten Tomatoes si od kritikov seriál vyslúžil nádherných 88%, zatiaľ čo pri „audience score“ svieti neuveriteľných 95%.

Rovnako ako pri netflixových seriáloch Stranger Things alebo The OA, aj Dark kombinuje prvky sci-fi, drámy a dokonca aj hororu. Ľudia seriál často porovnávajú práve s prvým zmieneným – Pričom u mňa prekvapivo vyhráva Dark. Ide o dospelejšiu, komplexnejšiu a predovšetkým temnejšiu verziu Stranger Things. Nedočkáte sa tu žiadneho vtipu, každú z postáv budete nenávidieť a čo hlavne, poriadne si potrápite hlavy. Seriál najlepšie vystihuje jedna veta – „Dark sa ťažko pozerá, no ešte ťažšie sa ho pozerať prestáva„. Netflix dokonca prehlásil, že ide o jeden z najpozeranejších ne-anglických seriálov na celej streamovacej službe.

Ulrich (Oliver Masucci)
Ulrich (Oliver Masucci), Zdroj: indiewire.com

Seriál Dark sa dočká druhej série!

Príbeh je zasadený do nemeckého mestečka Winden, v ktorom záhadne zmiznú dve deti. Tento incident začne odhaľovať všetky tajomstvá, ktoré držia štyri lokálne rodiny pokope. Ani by ste neverili, ako veľmi zamotané, zložité a narušené vzťahy tieto rodiny majú. Všetko však začne byť zaujímavé až po tom, ako príbeh okorení nadprirodzený zvrat. Ten spojí udalosti Windenu z prítomnosti, s udalosťami z roku 1986. Práve pre zasadenie do 80. rokov a spájanie žánrov je Dark tak často porovnávaný so seriálom Stranger Things. Pri tomto komplexnom príbehu si však neoddýchnete – Ba naopak. Poriadne si potrápite vaše mozgové závity a na konci sa nebudete vedieť dočkať druhej série, ktorá bola práve ohlaséna…

Presne tak, portál THR ohlásil, že Netflix obnovuje Dark pre druhú sériu. Zatiaľ je však otázne, kedy sa jej dočkáme a koľko bude mať epizód. Prvá séria sa pýšila desiatimi hodinovými epizódami, pričom druhá séria na tom môže byť podobne. Avšak, vydania tej prvej sme sa dočkali ešte len 1. decembra, takže si pravdepodobne nejakú tú chvíľu počkáme. Netflix sa teší, že Dark uchvátil svojich divákov pomocou tajomstiev, ktoré protagonisti majú a taktiež odhaľovaním rôznych záhad, ktoré príbeh ponúka. Nič podobné, ako práve mysteriózny Winden sme snáď ešte ani nevideli. Seriál sa teší veľkému úspechu nie len v Nemecku, ale aj po celom svete…

Celou sériou nás sprevádzali herci a ich postavy, ktoré si tak jednoducho neobľúbite. Práve mená ako Oliver Masucci (Ulrich), Louis Hofmann (Jonas), Karoline Eichhorn (Charlotte) alebo Maja Schöne (Hannah) spravili seriál tak výborným. Tak čo, videli ste prvú sériu, alebo sa na to iba chystáte? Pokiaľ áno, uvítali by ste od nás článok s kompletným vysvetlením deju a postáv/recenziu? Vaše názory nám píšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -