Dnes odštartuje najočakávanejší seriál roka. Nečakajte ale od neho jednu vec

Nenechajte si ujsť

Fallout prichádza a vyzerá pekelne dobre

Keď Amazon v júli 2020 oznámil zámer natočiť seriálový Fallout, správa bola prijatá s opatrným optimizmom. Milovaná herná séria, ktorá sa dočkala štyroch hlavných hier a viacerých príbehových odbočiek, dodnes patrí k tomu najlepšiemu, čoho sme sa v žánri RPG dočkali.

Za projekt sa mal postaviť menej slávny člen rodiny Nolanovcov – Jonathan Nolan, ktorý novinku vytvorí v spolupráci so známou scenáristkou a producentkou Lisou Joy. Fallout pre dvojicu tvorcov nepredstavuje prvé ródeo. Nolan aj Joy spolu vytvorili kladne prijaté sci-fi Westworld, ktoré sa na HBO dočkalo štyroch sérií.

jonathan nolan ella purnell
Zdroj: Prime Video / JoJo Whilden

Opatrnosť bola na mieste

Tvorcovia teda mali so žánrom bohaté skúsenosti a zdali sa byť dobrou správou. Tu sa však ukázala aj druhá strana mince. Westworld totiž pre HBO nebol takým veľkom hitom, v aký americká káblovka dúfala. Netradičná novinka kombinujúca western a sci-fi síce po stránkach kvality, atmosféry i dejových zvratov zaujala, záujem o Westworld ale postupne upadal, až bol po štvrtej sérii nečakane zrušený.

Fallout bol zároveň oznámený v čase, keď bolo prekliatie filmových a seriálových adaptácií podľa hier stále veľkou témou. Tento imidž dokázalo naplno zlomiť až nedávne spracovanie The Last of Us, ktoré ukázalo, že pre úspech vlastne stačí, ak filmoví a seriáloví tvorcovia nebudú príliš špekulovať, fabulovať s vymyslenými zápletkami, ale jednoducho sa budú verne držať zdrojového materiálu. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -