Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Seriál Game of thrones sme mali možnosť vidieť prvýkrát v roku 2011. Už svojou prvou sériou si zabezpečil titul najlepšieho seriálu súčasnosti. Ako išla doba, tak sa aj príbeh a postavy vyvíjali. Dostali sme sa až k ôsmej sérii, ktorá bola poslednou. V nej sme dostali poriadnu dávku akcie, keď sa Night King dostal zo severnej hranice a vydal sa smerom k našim hrdinom na Winterfell.

V podstate hneď po tom si to Daenerys namierila do King’s Landing, aby získala trón, na ktorý mala nárok. Povedzme si ale úprimne, ôsma séria bola celkom fiasko. Po úžasných sériách predtým sme dúfali v čo najlepšiu možnú sériu doteraz. Bohužiaľ, opak je pravdou. Po niektorých výzvach od fanúšikov na prerobenie poslednej série sa HBO rozhodlo učiniť závažné rozhodnutie.

Seriál Game of Thrones prichádza s veľkým zvratom

Dôvod, prečo je ôsma séria najhoršia zo všetkých, má celkom logické vysvetlenie. Knižný autor predlohy Goerge R.R. Martin totiž nestihol dopísať záverečnú knižku príbehu a teda si koniec tvorcovia upravili po svojom. Je teda veľmi pravdepodobné, že v knižnom spracovaní Daenerys finále prežije a Arya nie je vôbec hrdinkou z Winterfellu.

seriál Game of thrones
Zdroj: lvv2.com

A tu už prichádza problém. Nakoľko sa ôsma séria vychýlila od knižnej predlohy, tak autor Goerge R.R. Martin súhlasil, že si HBO môže narábať s príbehom ako chce. Preto sme sa dočkali smrti Daenerys a mnoho iných prekvapivých vecí. Spoločnosť HBO sa práve preto rozhodla učiniť vlastné kroky a mimo prequel seriálov sa dočkáme aj samostatného filmu!

Samostatný film zo sveta Game of Thrones

Ako som spomínal, tak fanúšikovia neboli príliš spokojní s finále seriálu. Po niekoľkých výzvach sa HBO dokopalo k racionálnemu riešeniu. Chcú si natočiť vlastný film. To by nebolo nič zvláštne, nakoľko stopáž niektorých z posledných častí presahuje vyše 1 hodinu a 15 minút. Problém však nastáva, keď nám odhalil o čo vo filme pôjde.

Film Game of thrones
Zdroj: twitter.com

Zahraničný webový portál Druemovie vyspovedal riaditeľa HBO ohľadom zvláštneho postu na Twitteri. Tam sa v preklade píše, že príbeh Matky drakov ešte neskončil. Riaditeľ Richard Plepler už nedokázal vydržať ten tlak zo strany fanúšikov, tak prezradil o čo vo filme pôjde:

„Viem, že sme finále mohli urobiť aj lepšie. Počujeme to z každej strany. Preto sme sa spolu s R.R. Martinom rozprávali a navrhli sme mu adekvátne riešenie. Natočíme film, ktorý nám objasní koniec Daenerys Targaryen. Jej smrť sme v poslednej časti videli, no kam ju Drogon vzal potom? Na to sa chceme vo filme zamerať.“

O čom bude chystaná snímka?

Film by nám mal prezradiť viac o tom, kam drak Drogon vzal Daenerys po tom, čo ju Jon Snow zabil. Na Twitteri, Facebooku a Instagrame vznikli dohady o tom, že bude oživená rovnako, ako Jon. Dávalo by to celkom zmysel. Skalní fanúšikovia si určite pamätajú Red Woman, ktorá dala Jonovi druhý dych. Tá v ôsmej sério síce zomrela, no nebola jedinou vyslankyňou Pána svetla.

Kinvara je meno ďalšej Red Woman, ktorá navštívila Daenerys v Mareen. Odvtedy sme ju nevideli, no Plepler sám prezradil, že sa v snímke dočkáme aj jej, teda nie je vylúčené, že práve ona oživí Matku drakov. Nevyzerá to vôbec zle, no čo nám pomôže jeden film, keď sa príbeh už skončil? Práve riaditeľ HBO nás ubezpečil, že odštartuje nový sled udalostí, ktoré by sme nikdy nepredpokladali.

Seriál Game of thrones
Zdroj: bustle.com

Znamená to teda, že sa môžeme tešiť na nový seriál, ktorý bude zameraný na udalosti po ôsmej sérii? Na to riaditeľ Richard Plepler už neodpovedal. Snímka nám ale zrejme ukáže ako sa Daenerys vylieči zo svojho zranenia a bude snovať plán na znovuzískanie trónu, ktorý si užila celkom 5 minút. Zdá sa, že sa máme naozaj na čo tešiť.

So svetom Game of Thrones to vyzerá viac než sľubne. Síce tento príbeh znie trošku čudne, no sme si istí, že sa HBO zo svojich chýb poučilo a máme sa na čo tešiť! Samozrejme, že nič z tohto článku nie je pravda, pretože dnes je 1. apríl. Prajeme vám veľa zdravia!

Už ste stihli niekoho napáliť? Ak hej, tak ako? Napíšte nám to do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -