Seriál k filmu The Batman zameraný na gothamskú políciu odhaľuje nové informácie

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Gotham PD

Cez víkend sme sa na online akcii DC FanDome dozvedeli mnoho nových informácií o pripravovaných DC filmoch. Svoj vlastný panel mal aj film The Batman, v ktorom režisér Matt Reeves prezradil nové informácie nie len o filme, ale trochu predstavil aj pripravovaný seriál Gotham PD. Seriál sa rovnako ako The Batman nebude odohrávať v DCEU, ale utvoria svoje vlastné univerzum.

Pre tých, ktorí nevedia, DCEU je filmový vesmír, v ktorom existujú filmy ako Aquaman, Wonder Woman alebo Justice League. Reeves však pripravuje vlastný vesmír a po vydaní filmu The Batman na ďalší rok na jeseň by chcel vydať na HBO Max aj spomínaný seriál Gotham PD. Gotham PD nie je oficiálny názov seriálu, len vysvetľuje, na čo sa seriál bude zameriavať.

Gotham PD
Zdroj: collider.com

Bude seriál prequelom k filmu The Batman?

Na seriáli budú spolupracovať režisér Matt Reeves a scenárista Terence Winter. Seriál by sa mal zamerať na skorumpovanú políciu mesta Gotham a zrejme aj vyriešenie tejto situácie. Podľa režiséra sa bude odohrávať film pred udalosťami filmu The Batman a že to bude počas prvého roka Batmanovho pôsobenia. Reeves má o seriáli zhruba takúto predstavu:

„Ide o nápad príbehu o meste Gotham, ktoré má v sebe korupciu hlboko zakorenenú, a potom o nápad vytvoriť seriál, ktorý by šiel hlbšie do aspektov tohoto príbehu, čo sú v tomto prípade skorumpovaní pracovníci polície a skorumpovaní vnútorní pracovníci mesta.“

O seriáli zatiaľ nie sú známe ďalšie informácie. Dá sa predpokladať, že ak ide o Batmanov prvý rok pôsobenia, objaví sa tam aj on. Tiež by sme mohli vidieť aj komisára Gordona, ktorý v Gothame pôsobí tiež nejakú tú dobu. Reeves o postavách prezradil, že uvidíme nejaké staré postavy z komiksov, no budú vytvorené aj nové priamo pre tento daný seriál.

Film The Batman

Hlavnú postavu Batmana stvárni Robert Pattinson. Jeho nepriateľmi budú The Penguin (Colin Farrell), The Riddler (Paul Dano), Catwoman (Zoë Kravitz) a mafiánsky boss Carmine Falcone (John Turturro). Ďalšími postavami budú komisár Gordon (Jeffrey Wright), Alfred Pennyworth (Andy Serkis), Bella Reál (Jayme Lawson) a Gil Colson (Peter Sarsgaard).

The Batman
Zdroj: Warner Bros. Pictures

O seriáli sme sa teda až tak veľa informácií nedozvedeli, no to nie je prekvapivé, keďže je ešte len v začiatočných prípravách. Matt Reeves má zrejme o svojom univerze jasnú predstavu a preto sa môžeme určite tešiť na viac než len jeden film a jeden seriál. Film The Batman si pozrieme v kinách 21. októbra 2021 a seriál o Gothamskej polícii o niečo neskôr na HBO Max.

Tešíte sa na nový seriál o Gothamskej polícii? Tešíte sa na DC univerzum Matta Reevesa? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroje: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -