Očakávaný seriál Halo mení platformu a dátum vydania. Ruku do diela pridá aj Steven Spielberg

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravovaný seriál založený na sérii úspešných videohier Halo prechádza z televízneho kanálu Showtime na novú streamovaciu platformu Paramount+.

Paramount potrebuje na svojom zozname vysokokvalitné filmy a seriály, ak chce konkurovať spoločnostiam Netflix, Amazon, Apple, Disney alebo HBO. Takže dlho očakávaný seriál Halo môže byť pre streamovacieho nováčika odrazovým mostíkom, ktorý na malých obrazovkách uvidíme začiatkom roku 2022.

Halo Infinite
Zdroj: boundingintocomics.com

Seriál Halo sa výrazne posúva vpred

Novinka pochádza z produkčnej spoločnosti Amblin Television, ktorú vlastní legendárny režisér Steven Spielberg. Seriálový projekt bol pôvodne oznámený v roku 2013 a nejedná sa vôbec o lacnú záležitosť.

Nákladná séria bola neskôr odložená na jún 2018, ale v tom čase sa prvá séria stále nachádzala len v polovici svojej výroby. Neskôr sa o ďalšie odloženie postarala pandémia COVID-19, ale v súčasnosti produkcia natáča v Budapešti.

Príbeh seriálu je údajne zasadený do vesmíru, do ktorého sme prvýkrát zavítali vo videohre Halo: Combat Evolved z roku 2001. V nej si si mohol užiť epický konflikt medzi ľudstvom a mimozemskou hrozbou známou ako Covenant z 26. storočia.

Halo seriál
Zdroj: dfw.cbslocal.com

Herecké obsadenie

V hlavných úlohách sa predstavia Pablo Schreiber (Dokonalá lúpež) ako Master Chief Spartan John117 a Natasha McElhone (Truman Show) ako Dr. Halsey. Potvrdená bola aj herečka Jen Taylor ako umelá inteligencia Cortana, ktorá je kľúčom k prežitiu ľudskej rasy.

Medzi ďalšie hviezdy seriálu patria Shabana Azmi, Natasha Culzac, Olive Gray, Yerin Ha, Bentley Kalu, Kate Kennedy, Charlie Murphy, Danny Sapani a Bokeem Woodbine.

Výkonným producentom je Steven Spielberg a na projekte sa priamo podieľa aj spoločnosť Microsoft, ktorých hernú exkluzivitu si do dnešného dňa zakúpilo už viac ako 81 miliónov hráčov.

Hrával si videohry zo série Halo, ktorá sa nakoniec rozrastie aj o vlastný seriál? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -