Nové informácie: Harry Potter seriál bude ešte epickejší, odlíši sa v jednej podstatnej veci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Na čo sa zameria seriál Harry Potter?

Ak sa spomenie čarodejnícka škola Rokfort, okamžite nám napadnú tri mená: Harry, Ron a Hermiona. Vieme, že HBO aktuálne pripravuje nové spracovanie ich dobrodružstiev, to však príde zo zásadnou zmenou, ako informoval ScreenRant. Seriál Harry Potter sa totiž zameria aj na odlišné postavy ako len na spomínaných troch mladých kúzelníkov.

Knihy od J.K. Rowlingovej už dostali filmové spracovanie, na ktoré nedá dopustiť nejeden fanúšik. Teraz pripravujú novú verziu, ktorá sa ešte hlbšie ponorí do zdrojového diela.

Pôvodne sa hovorilo, že bude adaptovať jednu knihu na sériu, ukázalo sa však, že dostaneme ešte rozvinutejší svet. Chystaných je totiž až 10 sérií a preto niektoré zo siedmich kníh dostanú ešte viac priestoru.

seriál harry potter postavy
Zdroj: Warner Bros.

V pozornosti nielen ústredná trojica

Filmová séria bola zameraná na mladistvých, podľa niektorých dokonca až na detské publikum. Avšak práve táto generácia divákov vyrastala spolu s Harry Potterom. Práve teraz sú o 20 rokov starší a teda sa sami stali dospelými. Preto HBO a tvorcovia seriálu spravili zaujímavý a logický krok. Budú sa viac zameriavať na dospelé postavy.

Vo filmoch sme videli aj staršie generácie čarodejníkov, do ktorej spadali aj Harryho rodičia (pokojne ju môžeme označiť aj za generáciu Záškodníkov). Pri obmedzenej stopáži sa však nedalo ponoriť do hĺbky ich životov a nebol priestor na to, aby sme preskúmali ich bohaté príbehy, ktoré ponúkajú knihy.

Viac priestoru by si pokojne zaslúžil samotný Dumbledore, Minerva McGonagallová či Molly Weasleyová.

harry potter molly arthur weasley
Zdroj: Warner Bros.

Nastupuje generácia Harryho rodičov

Práve pani Weasleyová dala Harrymu darček vo forme zlatých hodiniek po jej bratovi. Teraz by sme sa napríklad mohli dozvedieť viac okolností ohľadom jeho smrti, keď bol spolu s jeho súrodencom zabitý počas Prvej čarodejníckej vojny.

Viac priestoru by si určite zaslúžili aj sestry Blackové – Narcissa, Bellatrix a Andromeda. Na divákov by mohol byť silný vplyv aj príbeh Merope, Voldemortovej matky. Fanúšikovia by si tiež zaslúžili na obrazovke vidieť aj pútavé, no zatiaľ nepreskúmané príbehové línie Regulusa Blacka či Ariany Dumbledore.

harry potter lupin sirius
Zdroj: Warner Bros.

Nosné dejové línie pre Vyvoleného

Fakt, že sa seriál Harry Potter zameria na dospelejšie postavy je dobrou správou aj kvôli tomu, že sa môže neraz venovať vážnejším a silnejším témam.

A koniec koncov taktiež vieme, že Harry bol predstavovaný ako Vyvolený a vždy bol v stredobode pozornosti. Teraz však môžeme vidieť aj príbehy jeho otca Jamesa, mladšieho Severusa, Lupina a Siriusa, ktoré slúžili ako základ práve pre ten Harryho príbeh.

Čo hovoríte na to, že tieto postavy dostanú viac priestoru v seriálovom spracovaní Harryho Pottera? Ste radi, že preskúmame ich príbehy alebo sa obávate, že sa im bude venovať až príliš veľa pozornosti? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -