Marvel seriál Hawkeye, ktorého sa dočkáme na platforme Disney+, si našiel režisérov

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Seriál Hawkeye a jeho noví režiséri

V štúdiu Marvel sa našli hneď niekoľkí režiséri, ktorí by sa radi postarali o očakávaný seriál  Hawkeye. Áno, obľúbený lukostrelec s tvárou Jeremyho Rennera dostane vlastný seriál, ktorý si pozrieme podobne ako ostatné MCU seriály na platforme Disney+. Hawkeye/Clint Barton je už od roku 2011 jeden zo šiestich pôvodných členov superhrdinského tímu Avengers. Toto je prvýkrát, kedy dostane svoj vlastný sólový príbeh.

Príbeh seriálu by sa mal odohrávať po udalostiach filmu Avengers: Endgame. Seriál Hawkeye bol Marvelom oficiálne oznámený na minuloročnom Comic-Cone v San Diegu. Jonathan Igla, producent úspešného seriálu Mad Men, zaujme pri tomto projekte miesto showrunnera. Príprava seriálu bola v plnom prúde, avšak potom prišiel koronavírus a všetka produkcia sa musela zastaviť.

dočká sa hawkeye vlastného filmu
Zdroj: wallhere.com

Tomu je ale už koniec a Marvel sa môže opäť naplno pustiť do produkcie. Podľa portálu The Hollywood Reporter, bolo pre seriál najatých niekoľko režisérov. Amber Finlayson a Katie Ellwood, režisérky známe najmä vďaka komediálnej tvorbe, sa postarajú o rozsiahle časti konkrétnych epizód. Zvláštny prístup. O réžiu niekoľkých epizód sa postará aj Rhys Thomas – tvorca, ktorý má taktiež komediálne korene.

Trafí sa Hawkeye do nášho humoru?

Hawkeye bude prvým MCU seriálom, ktorý bude mať viacero režisérov. Predošlé seriálové projekty boli režijne vedené jednou osobou. Cari Skogland – The Falcon and The Winter Soldier, Matt Shakman – WandaVision a Kate Herron – Loki. Zatiaľ je otázne, ako sa režisérska práca pri 6 epizódach seriálu Hawkeye rozdelí. Voľba komediálnych tvorcov nám môže naznačiť tón, v akom sa bude seriál niesť.

Vyzerá to tak, že sa dočkáme oveľa odľahčenejšieho a komediálnejšieho Clinta Burtona. Vtipné momenty, podobne ako ostatné postavy, rozhodne mal, avšak nikdy nebol považovaný ako čisto komická postava, preto dúfame, že to bude fungovať. Netreba zabudnúť, že Hawkeye je uprostred mocnej mágie, ničivých sci-fi technológií a intergalaktických konfliktov, stále len chlapom, ktorý vie dobre strieľať z luku.

Čo si myslíte o výbere režisérov pre tento projekt? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -