HBO pripravuje ďalšiu futuristickú budúcnosť. Čaká nás štvrtá séria Westworld

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Najčítanejšie za 7 dní

Seriál Westworld tretou sériou skončiť nechce

Tretia sezóna futuristického seriálu Westworld začala celkom silno. Opustili sme zábavný park a spoznali viaceré nové postavy, ako napríklad Caleba (Aaron Paul) alebo Engerraunda (Vincent Cassel). Seriál sa aktuálne púšťa do piatej a šiestej epizódy, iba z celkových ôsmych.

Showrunneri seriálu, pár Jonathan NolanLisa Joy, ešte nemajú úplne premyslené, kam by sa príbeh, ktorý sa zaoberá slobodnou vôľou, podvedomím, alebo technológiami, mal do budúcna uberať. Televízia HBO už má ale jasno a chce, teda skôr potrebuje, aj štvrtú sériu seriálu.

„Od westernového tematického parku, až po futuristickú metropolu blízkej budúcnosti, sme si užili každé zvraty a nápady od majstrov rozprávania Jonathana Nolana a Lisy Joy,“ hovorí Casey Bloys, prezident HBO Programming. „Nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, kam nás ich inšpirovaná vízia zavedie aj naďalej.“

 

HBO cez Twitter oznámilo, že chcú pokračovať štvrtou sériou. Je to celkom zaujímavé, kedže Westworld sa pred-produkčne začal riešiť od roku 2013, pilotná epizóda sa objavila iba v roku 2016 a za pomerne krátku dobu sme dodnes videli už 28 veľkolepých epizód.

Populárna značka, tak trochu nasilu

Westworld sa neustále stále snaží meniť svoj príbeh, štýl a obetovať svoje charaktery, len kvôli tomu, aby si do budúcna udržal každého jedného diváka. A to všetko za obdivuhodne krátky čas.

Westworld
Zdroj: nytimes.com

Tretia sezóna tiež prišla s mierne komplikovanejšími časovými skokmi, na ktoré sme boli zvyknutí, ale stratili sme pochopenie pre niektoré postavy. Ich oblúkový charakter vývoja sa čoraz viac začína strácať do neurčita.

Uvidíme, čo za následok budú mať posledné epizódy tretej série a či nám nejako naznačia prípadne pokračovanie. Podľa zákulisných informácií sa hovorí, že ani štvrtá séria by pre Westworld nemala byť posledná. Megakorporácia HBO dúfa, že Jonathan Nolan a Lisa Joy si pripravia ďalšie plány do nie príliš vzdialenej budúcnosti, aby šou mohla nezadržateľne pokračovať ďalej.

Westworld
Zdroj: vox.com

Chceli by, aby sa Westworld stalo podobným žánrovým hitom, ako napríklad populárne Game of Thrones. Treba ale pripomenúť, že kráľovstvo drakov a nemŕtvych poslednými časťami práve trpelo spomínaným nedostatkom času na kvalitnejšie spracovanie príbehu, z čoho by sa materská spoločnosť HBO, a následne aj Westworld, mohli poučiť.

Ste pripravení na štvrtú sériu Westworld? Môžete nám dať vedieť do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -