TRAILER: Druhá séria seriálu His Dark Materials adaptuje príbeh knihy „Magický nôž“

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spolupráca medzi stanicami BBC One a HBO priniesla jeden z najlepších seriálov minulého roka. Seriál His Dark Materials adaptuje obľúbenú fantasy knižnú trilógiu Temné hmoty od autora Phillipa Pullmana, ktorá sa skladá z titulov Zlatý kompas (1995), Magický nôž (1997) a Jantárový ďalekohľad (2000).

A už teraz je zrejmé, že seriálová adaptácia toho dosiahla viac ako snímka z roku 2007 s Nicole Kidman. Film Zlatý kompas nestihol obsiahnuť ani všetky udalosti z prvej knihy, pričom sme sa nikdy nedočkali pokračovania. Túto chybu prichádza napraviť seriál His Dark Materials a jeho druhá séria, ktorá vôbec po prvýkrát adaptuje príbeh Magického noža v hranej podobe.

druhá séria His Dark Materials
Zdroj: ew.com

Seriál je divácky úspešným aj vďaka výbornému hereckému ansámblu, ktorý vedie mladá Dafne Keen (Logan) ako Lyra Belacqua. Sekundujú jej mená ako James McAvoy (Rozpoltení), Ruth Wilson (Luther) alebo Lin-Manuel Miranda (Hamilton). Druhá séria nám prinesie aj nové postavy a ich herecké obsadenie. Andrew Scott stvárni Johna Parryho, Jade Anouka sa ukáže ako Ruta Skadi a Simone Kirby zas ako Dr. Mary Malone.

Seriál His Dark Materials a jeho druhá séria

Druhá séria začne presne tam, kde prvá skončila. Na jej konci sme videli, ako Lord Asriel (James McAvoy) zavraždil Rogera, najlepšieho kamaráta jeho dcéry Lyry Belacqua (Dafne Keen). Teda presnejšie ho “obetoval” pri vedeckom experimente, ktorý otvoril most do nového sveta. Lyra zdrvená smrťou svojho kamaráta nasledovala otca do podivného a tajomného opusteného sveta, ktorý sa nazýva Cittàgaze.

V druhej sérii uvidíme, ako sa stretne s Willom (Amir Wilson), chlapcom z nášho sveta. Obaja zistia, že ich osud je prepojený, a že sa Will musí opäť stretnúť so svojim otcom (ktorého sme v prvej sérii videli iba na fotografiách). Medzitým Mrs. Coulter (Ruth Wilson) hľadá Lyru a urobí všetko pre to, aby ju dostala späť domov.

Vyššie nájdete priložený nový trailer, ktorý naviazal na ten z júla. Tentokrát sa však konečne dozvedáme dátum premiéry, ktorý padol na 16. november 2020. Seriál His Dark Materials a jeho druhá séria sa tak vrátia už o mesiac, čoho sa nevieme dočkať. Knižná trilógia Temné hmoty totiž konečne dostala takú adaptáciu, akú si naozaj zaslúži.

Videli ste prvú sériu a tiež sa tešíte na návrat do týchto fantasy svetov? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: nme.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -