Hollywood a jeho drsná povojnová zlatá éra. Netflix uvádza nový seriál

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Ryan Murphy a jeho alternatívna verzia o filmovom Hollywoode

Ak ste premýšľali o kariére v Hollywoode ako o nekonečných večierkoch a milých fanúšikoch… veru, čaká vás niečo iné. Trailer na nový seriál Hollywood od Netflixu ukazuje, že život v Tinseltowne (staré pomenovanie pre mesto splnených snov) je deprimujúci, samostatný a veľmi, veľmi divný.

Mini-séria bola vytvorená skúseným Ryanom Murphym, ktorému asistoval Ian Brennan.

Hollywood prezentuje skupinu ambicióznych hercovfilmárov, ktorí sa po druhej svetovej vojne rozhodnú preraziť v tomto ťažkom šoubiznise za akúkoľvek možnú cenu. Táto éra amerického zlatého filmu má na sebe ale až príliš trblietkavého pozlátka, pod ktorým sa skrýva iba ohováranie, podrážanie a nenávisť.

„Každá postava ponúka jedinečný pohľad za pozlátenú oponu zlatého veku Hollywoodu a upozorňuje na nespravodlivé systémy a predsudky týkajúce sa rasy, pohlavia a sexuality, ktoré pretrvávajú až dodnes,“ znie hlavný opis príbehu.

Zdá sa, že Murphy si na Netflixe vytvoril svoju vlastnú éru Quentina Tarantina, s jeho podobným filmom Vtedy v Hollywoode.

V traileri vidíme scenáristu Archie Colemana (Jeremy Pope) s nádejou zrealizovať jeho nový film Dreamland. Ako ale býva zvykom, veci sa pri riešení produkčnej časti nečakane skomplikujú.

HOLLYWOOD Netflix
Zdroj: tvline.com

Na tomto mieste potrebuje mať človek hrošiu kožu

„Provokatívny a prenikavý. Hollywood odhaľuje a skúma desaťročnú dynamiku energie povojnovej histórie, ako by mohol vyzerať filmový priemysel, ak by bol rozobratý zvnútra.“

Mini-séria Hollywood sa môže pochváliť hviezdnym obsadením. Objavili sa tu aj niektorí herci, ktorí účinkovali v iných Murphyho projektoch.

David Corenswet (The Politician), Darren Criss (Glee), Jim Parsons (Teória Velkého Tresku), Samara Weaving (SMILF), Dylan McDermott (American Horror Story), Holland Taylor (Dva a pol chlapa), alebo Patti LuPone (Pose).

Hollywood Netflix
Zdroj: thewrap.com

„Chcem zobrať príbeh Hollywoodu a prepísať ho,“ hovorí jeden z mladých hercov v traileri. „Ak zmeníme spôsob, ako sa filmy vyrábajú, myslím si, že môžeme zmeniť celý svet.“

Hollywood“ vypustí Netflix už 1. mája.

Čo hovoríte na seriál Hollywood od Netflixu vy?

Zdroj: vulture.com, tvline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -