Vráti sa Loki späť do oficiálnej filmovej časovej osi MCU? Toto všetko už vieme o seriáli

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Marvel nám v roku 2011 priniesol úplne prvý film o Thorovi. Ten ako jediný z pôvodnej zostavy Avengerov dostane tretie pokračovanie svojej sólovky. Bol by to ale plnohodnotný film o Thorovi, keby nestál po jeho boku jeho adoptovaný brat Loki? Poďte sa s nami pozrieť na to, aké plány má MCU s týmto bohom. Bude seriál Loki stáť za to?

Disney+ nám prinesie seriál Loki

Loki, Thorov brat nám bol prvýkrát predstavený v roku 2011. Tam sa spočiatku javil ako obetavý brat, no neskôr vysvitlo, že má Loki oveľa temnejšie plány. Hlavný predstaviteľ Lokiho Tom Hiddleston si túto úlohu zopakoval ešte päťkrát potom. Po jeho smrti vo filme Avengers: Infinity War nám bol ešte raz ukázaný vo filme Avengers: Endgame.

Tam sme ho mali možnosť vidieť pri tom, čo sa Avengeri rozhodli cestovať v čase do minulosti. Prišla však komplikácia a Lokimu sa podarilo utiecť pomocou Tesseractu. Zdá sa, že ho tento mocný artefakt preniesol rovno do seriálu. Disney+ nám prinesie seriál Loki a ukáže nám, čo sa stalo po tom, ako sa mu podarilo utiecť.

Showrunner seriálu Michael Waldron sa staral o projekty ako Community či Rick a Morty, takže by sme sa mali dočkať aj trochu vtipnejšieho žánru. Aktuálne je Loki plánovaný ako mini-seriál. No po prípadnom úspechu sa Marvel vôbec neštíti tomu, aby sa natočilo aj viac sérií.

O čom seriál bude?

Je dosť absurdné, že postava, ktorá už viackrát zomrela, dostáva svoj oficiálny seriál. Loki však nikdy nezomrel naozaj, dopomohol mu k tomu až Thanos. Takže Loki zo súčasnej časovej línie je naozaj mŕtvy. Preto sa seriál bude zameriavať na jeho mladšie ja, ktoré ukradlo spomínaný Tesseract.

Detaily zo seriálu nám zatiaľ nie sú odhalené, no oficiálne zhrnutie znie, že Loki bude mať vplyv na vývoj ľudskej histórie. Zrejme sa bude veľa cestovať v čase, najmä do minulosti. Nasvedčuje tomu aj prvá fotografia, kde je Loki v roku 1975 a stojí pred kinom, kde práve vysielajú film Čeľuste.

marvel seriál loki kevin feige
Zdroj: comicbook.com

Ďalšou zaujímavosťou je to, že sa v seriáli ukáže aj herec Owen Wilson. Zatiaľ nie je známe, že koho bude hrať. Ďalej sa nám predstaví Sophia di Martino, o ktorej sa rozpráva, že by si mohla zahrať ženskú verziu Lokiho. A v neposlednom rade sa špekuluje aj o tom, že sa nám predstaví Sera, čo by mohla byť prvá transgender postava v MCU.

Spojitosť s ďalšími filmami

Marvel to oficiálne neprehlásil, no chýry odhadujú, že nám seriál vyformuje cestu k filmu Thor: Love and Thunder. Loki by sa totiž mohol vrátiť v čase, vziať si zničený Mjolnir a vrátiť sa do oficiálnej časovej osi všetkých filmov. Kladivo by samozrejme mohlo umožniť zmenu Jane Foster na mocného Thora.

Doctor Strange v seriáli Loki
Zdroj: cbr.com

Na druhú stranu, šéf Disney Bob Iger potvrdil, že seriál Loki bude mať prepojenie s filmom Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Čo však z toho všetkého vzíde sa dozvieme až po zhliadnutí seriálu.

Kedy uvidíme seriál Loki?

Presný dátum vydania seriálu nepoznáme, no malo by sa jednať o začiatok roka 2021. Aj seriál WandaVision mal pôvodne vyjsť niekedy ako Loki, no zdá sa, že k nám príde ešte koncom tohto roku. Máme sa teda na čo tešiť, pretože nám seriály otvoria nové neprebádané príbehy.

Tešíte sa na seriály? Máte radi Lokiho? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -