Seriál Luther s Idrisom Elbom sa vráti vo svojej piatej sérii, potvrdil to samotný tvorca Neil Cross

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Idris Elba sa vracia a seriál Luther dostane 5. sériu!

Pre všetkých fanúšikov britského seriálu Luther prichádza pozitívna novinka. Táto kritizovaná dráma sa dočká novej štvorčlennej série, ktorá je oficiálne v procese prípravy. Pripravil si ju pre nás Neil Cross a opäť sa v nej predstaví hviezdny Idris Elba. Za svoj výkon bol herec ocenení Zlatým Glóbusom za  najlepšieho herca v mini sérii alebo TV filme v roku 2012. Prvé 4 sezóny sa začali vysielať v roku 2010 na BBC One. Od toho momentu si seriál začal budovať základňu divákov a strhol na seba všetku pozornosť. To s istotou bude platiť aj tento krát, kedy sa kriminálny vyšetrovateľ John Luther opäť pustí do tých najtemnejších prípadov, ktoré nám môže Londýn ponúknuť.

zdroj: screenrant.com

Vyjadrenie Crossa a Idrisa

Podľa oficiálnej tlačovej správy BBC začne natáčanie začiatkom roku 2018, kedy sa Cross a Elba spoločne vrátia do niekoľko násobne nominovaného seriálu, ktorý určite stojí za pozretie. A keď už sme pri tej kvalite, prečítajte si, čo o tom povedal Cross:

„A teraz čo? Je to otázka pre Idrisa a všetci sa pýtate mňa. Čo sa stalo s Johnom Lutherom po tom, ako sme ho naposledy videli kráčať po uliciach Londýna? Nemôže to skončiť, však? Je toho tak veľa, čo ešte nevieme. Toľko nedokončených prípadov. Je to o tom, že sme si položili rovnakú otázku. Pretože aj my milujeme Johna a zaujíma nás, čo príde. A pokiaľ ide o mňa, mám strach z príšer. Ruky pod posteľou. Neznáme tiene na konci ulice. Tvár v okne. Kto ich zastaví, ak nie John Luther? Nakoniec sme museli zavolať pár starým kamarátom a spýtať sa ich, či chcú vedieť, ako to celé dopadne. Ukázalo sa, že všetci po tom túžia. Takže sa do toho pustíme. Zistíme, čo sa stane ďalej. Takže… a teraz čo? Luther sa vráti! To je to.“

Takéto echo od Crossa na seba dlho nenechalo čakať. Ozval sa aj Idris Elba a rovnako ako scenárista, je odhodlaný vrátiť sa. Svoje rozhodnutie potvrdil nasledovne: 

„Neil, BBC a ja sme sa rozprávali o novej sérii. Som nadšení, že sme to dokázali spojiť a zhodli sme sa. Teším sa na spoluprácu a je načase si opäť obliecť kabát.“ 

zdroj: screenrant.com

Takže po vypustení filmu Temná veža, v ktorej si Elba zahrá hlavnú postavu, sa zrejme vráti do starých koreňov. Predsa len, práve úloha Luthera ho dostala tam kde je dnes, medzi najlepších hercov súčastnosti.

Ak seriál poznáte, určite viete, o čom to celé bude. Bude to určite zaujímavé, pretože Cross zatiaľ ešte ani raz nesklamal. No na to ako to bude tento krát, si budeme musieť ešte počkať. A pre tých, čo seriál nevideli. Dlhé čakanie si môžete skrátiť pozretím prvých štyroch sérií seriálu Luther.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -