Seriál Mlčanie Jahniat nám odhaľuje titulný charakter, ktorou bude agentka Clarice Starlingová

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte si ešte na legendárny filmový počin Mlčanie Jahniat, ktorý uzrel svetlo sveta ešte v roku 1991? Hororová klasika sa do dnes radí medzi takzvané umelecké diela a čoskoro sa z knižnej predlohy Thomasa Harrisa opäť stane aj seriál Mlčanie Jahniat.

Takéto niečo znie naozaj zaujímavo a pokračovať v príbehu, kde skončil jeho filmový predchodca nemusí byť vôbec zlým nápadom. Televízna stanica CBS, ktorá seriál sprostredkuje, nám k dnešnému dňu odhalila aj obsadenie hlavnej ženskej herečky. Na malej obrazovke sa totiž objaví austrálska herečka Rebecca Breedsová, ktorej seriálové meno bude Clarice Starlingová.

Na koho sa zameria pripravovaný seriál Mlčanie Jahniat?

Pracovný titul seriálu nesie názov Clarice, čo nahnevalo niektorých fanúšikov seriálu Hannibal. Uznávaný seriál režiséra Bryana Fullera si dovolím zaradiť do kategórie kvalitných seriálov, ale očakávanej štvrtej série sme sa nikdy nedočkali. Stanica NBC sa seriál rozhodla zrušiť a 5 ročné čakanie má nahradiť Clarice Starlingová.

Rozhorčenie verejnosti prichádza hlavne z dôvodu, že pôvodný plán Bryana Fullera bol začleniť Clarice do seriálu Hannibal práve v zrušenej 4. sérii. V tomto prípade však malo posledné slovo štúdio MGM, ktoré vlastní všetky práva k tejto ženskej postave. Spoločnosť vraj z Fullerom odmietla spolupracovať, čo naše nádeje navždy pochovalo.

No kde sa jeden projekt pochoval, tam vzniká priestor na vytvorenie niečoho nového. Aj preto by som na seriál Hannibal zabudol a pripravil sa na úplne nový príbeh, v ktorom  bližšie nazrieme do života agentky FBI.

Seriál Mlčanie Jahniat
Zdroj: collider.com

Čo všetko už vieme o seriáli Clarice?

Pre austrálsku herečku to bude televízny debut vo vedúcej úlohe seriálu. Doteraz si skúsila len niekoľko priemerných seriálov, v ktorých sa vždy objavila len ako vedľajšia postava. 32 ročná herečka však ešte stále nemá vyhraté, pretože o budúcnosti seriálu rozhodne až pilotný diel.

Televízna stanica CBS totiž uviedla, že ešte predtým, ako natočia celú sériu, na malých obrazovkách uvedú len prvú časť. To znamená, že ak si pilotný diel odnesie ráznu dávku kritiky a negatívnych recenzií, tvorcovia projekt radšej zabalia.

Okrem toho je nadmieru jasné, že postavu Hannibala Lectera by sme v seriáli hľadali len márne. Tentokrát sa dej zameria na návrat Clarice Starlingovej, pre ktorú je stretnutia s Dr. Lecterom už len mrazivou minulosťou.

Zdroj: beanmagazine.net

Bolo by odvážne tvrdiť, že seriál Clarice uspeje a tým sa zaradí medzi úspešné televízne projekty. Ak sa však pozrieme do histórie stanice CBS, nájdeme tam napríklad aj televízne klasiky NCIS: Námorný vyšetrovací úrad, Myšlienky vraha alebo Hawaii 5.0, s ktorými ste sa už pravdepodobne stretli. 

Ako podľa vás dopadne seriál Clarice zasadený do sveta knižnej predlohy Mlčanie Jahniat? Budeme trpieť alebo sa dočkáme kvalitnej drámy? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -