REKLAMA

Nový dramatický seriál od producentov HBO, Rai Fiction a TIMVSION zvaný My Brilliant Friend prichádza s novými fotkami. Ak neviete, seriál je založený na knižnej predlohe, ktorá je zároveň bestsellerom. Nesie ten istý názov a pochádza od spisovateľky Eleny Ferrante. My Brilliant Friend je prvým dielom z štvordielnej série kníh. Publikáciu v USA zabezpečuje firma Europa Editions. Malo by sa jednať o osem dielny seriál, ktorého réžiu má na starosti Saverio Costanzo (Private, Hungry Hearts). O čo teda presne pôjde?

My Brilliant Friend
Zdroj: nytimes.com

Seriál My Brilliant Friend

My Brilliant Friend rozpráva príbeh Eleny Greco, staršej ženy ponorenej v dome plnom kníh. Keď jej najdôležitejšia priateľka v živote zmizne bez akejkoľvek stopy, Elena zapne jej počítač a začne písať príbeh ich priateľstva. Raffaellu Cerullo spoznala v prvých rokoch na základnej škole v roku 1950. Vždy ju však volala Lila. Príbeh sa odohráva v nebezpečnom, no zároveň fascinujúcom Neapole, dej pokrýva viac ako 60 rokov ich životov, snaží sa popísať záhadnú Lilu, Eleninu brilantnú priateľku spôsobom, ako jej najlepšia priateľka, no zároveň najväčší nepriateľ.

REKLAMA

Výber obsadenia trval viac, ako osem mesiacov a podujalo sa na ňom takmer 9000 detí a 500 dospelých. Na kastingu sa zúčastnili profesionálni, ale aj neprofesionálni herci, ako aj študenti z miestnych škôl. Nováčikovia Elisa Del Genio a Ludovica Nasti boli vybrané, aby stvárnili dve hlavné role, Elenu a Lilu – ako mladé deti.

Ako produkcia seriálu pokračuje, tieto mladé herečky prenechali svoje role ich dospievajúcim “ja“, ktoré si zahrajú herečky Margheritta Mazzucco ako Elena a Gaia Girace ako Lila. Celkovo by sme mali v seriáli vidieť obsadenie, ktoré sa bude skladať zo 150 hercov, ako aj z ďalších 5000 komparzistov.

seriál My Brilliant Friend
Zdroj: badtv.it

Veľkolepá produkcia seriálu

Produkčný tím, ktorý mal na starosti tvorenie setu, vytvorili takmer viac ako 20000 m² pľacu, ktoré sa im podarilo postaviť v priebehu približne 100 dní. Aby vytvorili predstavu symbolického susedstva príbehu, museli postaviť 14 exteriérov bytových domov, 5 interiérov bytov, kostol a aj tunel. Oddielu, ktorý mal na starosť kostýmy, sa podarilo nazbierať viac, ako 1500 kostýmov, z ktorých sú väčšina originálne kusy.

Produkciu má na starosti Lorenzo Mieli a Mario Gianani, takisto aj Domenico Procacci v ko-produkcii s firmou Umedia Production. Všetky epizódy zrežíruje Costanzo, ktorý sa bude držať scenáru od Eleny Ferrante, Francesca Piccola, Laury Paolucci. Ale prispeje aj samotný Costanzo. Jennifer Schuur si vezme na mušku výkonnú produkciu. Medzinárodným distribútorom bude FremantleMedia International.

My Brilliant Friend
Zdroj: comingsoon.net

Dáte tomuto seriálu šancu? Uvidíme podľa vás kvalitný seriál, alebo naopak zbytočnú podpriemernú stratu času? Napíšte nám vaše názory do komentárov.