Ako by vyzeral legendárny seriál Nezvestní, keby bol vyrobený v roku 2020? Toto by sa nám nepáčilo

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Viac ako 10 rokov po premiére kontroverznej a nepochopenej finálnej epizódy je seriál Nezvestní považovaný za úplnú legendu televíznej produkcie. Seriál bol vysielaný medzi rokmi 2004 až 2010 na televíznej stanici ABC, odvtedy sa stal nezabudnuteľnou ikonou popkultúry. Naprieč šiestimi sériami nám tvorcovia každou epizódou dokázali prinášať a odhaľovať nové tajomstvá, ktoré nás držali na kraji pohovky až do poslednej časti.

Produkciu mal na starosti známy režisér J.J. Abrams, no hlavou seriálu boli Damon Lindelof a Carlton Cuse. A práve Lindelof otvoril na online verzii Comic-Conu v New Yorku tému toho, ako by Nezvestní vyzerali, keby seriál vznikol v roku 2020. Toto by sa fanúšikom určite nepáčilo.

Fotka z pilotnej epizódy Lost
Zdroj: moviefone.com

Ako by vyzeral seriál Nezvestní v roku 2020?

Kinematografia posledných rokov je jasným dôkazom toho, že novým mottom Hollywoodu je politická korektnosť. Preto je zrejmé, že aj Nezvestní by dnes boli úplne rozdnielnym seriálom. Lindelof tvrdí, že keby mal tento seriál vytvoriť v roku 2020, tak by bol výsledkom súčasného stavu vo svete.

Veľký faktor by zohrávala aktuálna celosvetová pandémia, protesty proti policajnej brutalite v Amerike a mnohé ďalšie problémy. Jednalo by sa o akýsi spôsob, akým vyjadriť názory na aktuálne dianie vo svete, čo 16 rokov dozadu neprichádzalo do úvahy. Nový pohľad na karanténu by postavu Desmonda, ktorý strávil tri roky v bunkri, dramaticky zmenil na nepoznanie. Nižšie si prečítajte celé jeho vyjadrenie:

„Nezvestní by neboli Nezvestní, keby bol seriál vytvorený v roku 2020. Určite veľmi veľa vecí v seriáli veľmi špecificky odzrkadľovali čas, v ktorom bol vytvorený. Ak by sa to dialo v roku 2020, tak je tu jednoducho veľmi veľa rozrušenia. Pravdepodobne by sme boli viac náchylní k vyjadrovaniu názorov a Nezvestní o tom v skutočnosti neboli. Desmond by mal oveľa silnejšie pocity ohľadom očkovania dole v bunkri, a karanténa by nadobudla úplne iný význam. Mohlo to byť také, aké to bolo, pretože to bolo vytvorené vtedy.“

Lost
Zdroj: wsbuzz.com

A Lindelof určite vie, o čom hovorí. Je totiž tvorcom HBO seriálu Watchmen, ktorý nedávno pozbieral množstvo televíznych cien Emmy. A práve v ňom sa oveľa viac zameral na politiku a ďalšie aktuálne témy vrátane rasovej policajnej brutality. Naznačil teda, že aktuálne televízne drámy jednoducho nedokážu ignorovať témy, ktoré sa dejú v reálnom svete.

Už sme dávno preč z doby, kedy nás zaujímalo len to, či si Kate v seriáli Nezvestní vyberie Jacka alebo Sawyera. Dnešné filmy a seriály sú stále menej a menej únikom z reality, naopak komentujú politiku a témy z reálneho života. Niekedy to nie je na škodu, no treba v tom nájsť ten správny balans.

Chceli by ste aj napriek týmto témam vidieť novú verziu seriálu Nezvestní? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -