Seriály

Aké to je žiť s chorobou, ktorú nikto nepozná? Dozviete sa v novom seriáli Niečo ma zabíja

Seriál Niečo ma zabíja

Technológie a veda sa každým dňom posúvajú vpred. Aj napriek najmodernejšej technike tu však sú odvetvia, v ktorých si vedci občas nevedia dať rady. To platí aj v medicíne. Aj v tomto odbore existujú choroby, pri ktorých ani najväčší odborníci nezastávajú totožné stanovisko a nemôžu nájsť reálne základy, aj tu existujú prípady, nad ktorými často len krútia hlavou. Nad tým sa pozastaví nový seriál Niečo ma zabíja.

Boj s časom, choroba zabíjajúca pacienta, smútiaca rodina, bezradní lekári pátrajúci po diagnóze a účinnej liečbe. To je najčastejší scenár populárnych televíznych seriálov z nemocničného prostredia. Pravdou však bohužiaľ je, že v podobnej situácii niekedy stoja reálni doktori s cieľom zachrániť skutočného pacienta. A na to sa zameriava dokumentárny seriál televíznej stanice CBS Reality s názvom Niečo ma zabíja.

Seriál skúma záhadné choroby, ktoré často zamotávajú odborníkom hlavy. Hoci v tomto seriáli ide o jednotlivca a konkrétne prípady, dnes sú známe aj záhadné choroby, ktoré postihujú ľudí a lekári nevedia, čo s tým. Ktoré to sú napríklad? 

niečo ma zabíja

Zdroj: AMC

Pod kožou

Máte pocit, že vám niečo lezie pod kožou? Neboli by ste sami. Choroba označovaná ako Morgellons sa podľa pacientov prejavuje hryzením a štípaním pod kožou, ktoré vrcholí vyrážkou a vznikom vredov. To by ešte nemuselo byť také znepokojujúce, keby sa v otvorených ranách neobjavovali cudzie, rôzne zafarbené vlákna.

Pacienti tvrdia, že tieto vlákna dokazujú, že im pod kožou naozaj žili cudzie organizmy. Medzi vedcami a lekármi však panuje presvedčenie, že choroba nemá reálny základ, naopak, že ide o duševnú poruchu, ktorá pacienta vyvádza z kontaktu s realitou a ten si preto myslí, že má pod kožou hmyz. A čo tie vlákna?

Podľa špecialistov si ich tam chorí vkladali sami. Nech už je pravda kde chce, choroba sa prejavuje nielen svrbením a vredmi, ale aj slabosťou, chronickou únavou alebo problémami s koncentráciou a pamäťou. Pamätáte si na americkú speváčku Joni Mitchell? Tá ukončila svoju úspešnú kariéru práve kvôli Morgellons.

Problém, ktorý aktuálne zamestnáva Spojené štáty

Lekári a odborníci zo Spojených štátov amerických si v poslednej dobe lámu hlavu nad chorobou napádajúcou deti a tínedžerov. A bohužiaľ to vyzerá tak, že si zatiaľ nevedia dať rady. O čo ide?

seriál amc niečo ma zabíja

Zdroj: AMC, Shutterstock

Ochorenie sa označuje ako Akútna chabá myelitída a v konečnom dôsledku sa veľmi podobá na obrnu. Najprv sa choroba prejavuje ako nachladnutie, potom začne napádať nervový systém človeka, predovšetkým miechu. V dôsledku toho dochádza k extrémnej slabosti končatín a spomínanej obrne. Ďalšími prejavmi sú problémy s prehĺtaním, hovorením, pohybmi očí. Ak dôjde k dýchacím problémom, môže byť ochorenie fatálne. Desivé na tom je, že podľa záznamov sa ochorenie prejavilo z 90 % u jedincov mladších ako 18 rokov

Záhadných ochorení je nespočetné množstvo. Lekárov stále prekvapujú nové a nové prípady. Navštívte spolu so seriálom Niečo ma zabíja ich ordinácie a zoznámte sa s pacientmi a ich neobvyklými ochoreniami.

Šesťdielnym dokumentárnym seriálom o boji o prežitie sprevádza B. D. Wong, držiteľ nominácie na Emmy (Mr. Robot) a veterán populárneho seriálu „Zákon a poriadok: Útvar pre zvláštne obete“, a od 21. októbra o 12:15, 18:30 a 21:50 hod. ho vysiela televízna stanica CBS Reality.

Zdroj: TS AMC International Networks

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Locke & Key: Dočkáme sa očakávanej druhej série?

  Seriály

  Seriál Rick a Morty sa vracia s novými epizódami. Kedy ich uvidíme?

  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Pridaj komentár