Poznáme dôvod, prečo bude seriál Obi-Wan Kenobi meškať. Môže za to The Mandalorian?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravovaný seriál Obi-Wan Kenobi sa dočká mierneho zdržania. Dôvodom má byť príbeh seriálu, ktorý je až moc podobný inému Disney+ seriálu The Mandalorian. Svoju úlohu si zopakuje herec Ewan McGregor, ktorý však nebol pôvodným Obi-Wanom v tejto vesmírnej ságe. Miesto prezval po legendárnom hercovi Alecovi Guinnessovi, ktorý sa prvýkrát objavil vo filme Star Wars: Nová nádej (1977). Prvý menovaný prevzal jeho žezlo v roku 1999 vo filme Star Wars: Skrytá hrozba.

Kultový Jedi bol mentorom Luka Skywalkera (Mark Hamill) a ukázal mu Silu. Okrem iného mu daroval aj svetelný meč, ktorý ho sprevádzal počas jeho životnej cesty. Osud Obi-Wana spečatil samotný Darth Vader, ale Lukovi naďalej pomáhal v duchovnej podobe. V prequel trilógii, v ktorej bol obsadení herec Ewan McGregor, sme sa dočkali mladšej verzie Obi-Wana Kenobiho. Vo filmoch slúžila jeho postava ako mentor Anakina Skywalkera, ktorý však postupom času prešiel na temnú stranu.

Obi-Wan Kenobi v podaní Ewana McGregora (I-III) a v podaní Aleca Guinnessa (IV-VI)
Zdroj: starwars.wikia.com

Bude mať seriál Obi-Wan Kenobi len 4 epizódy?

Štúdio Disney ešte v minulosti prejavilo záujem o výrobu nových Star Wars filmov, ktoré nebudú nadväzovať na hlavnú dejovú líniu. Namiesto toho nám tvorcovia prinesú úplne iný príbeh, ktorý nás zavedie do minulosti. Seriál Obi-Wan Kenobi je tomu príkladom, a my sa tak dočkáme niekoľkých epizód. Ešte v roku 2017 bol projekt filmom, ale štúdio Disney sa nakoniec rozhodlo pre výrobu seriálu.

Výroba sa mala začať v tomto roku a premiéra bola naplánovaná na rok 2021. Celý proces sa nakoniec o niekoľko mesiacov posunie, pretože štúdio Lucasfilm bude musieť pozmeniť scenár. Aj z tohto dôvodu sa celá výroba seriálu posúva na neurčito. A ako sme sa mohli dozvedieť, podobnosť so seriálom The Mandalorian spôsobila to, že muselo dôsť k vymazaniu určitých scén, ktoré seriál Obi-Wan Kenobi o niečo skrátili.

Film o Obi-Wanovi Kenobim je už vo výrobe!
Film o Obi-Wanovi Kenobim je už vo výrobe!; Zdroj: independent.co.uk

Je skutočne dôvodom meškania podobnosť v scenári?

Podľa The Hollywood Reporter, jedným z hlavných dôvodov má byť príliš podobný scenár inému Star Wars seriálu, The Mandalorian. V čom presne videli tvorcovia seriálov podobnosť nie je známe a mohli by sme len hádať. Disney a Lucasfilm tak budú musieť projekt prekopať, pričom majú za úlohu nájsť aj nájsť nových scenáristov. Oficiálne ním mal byť Hossein Amini, ale Disney údajne hľadá nových kreatívnych ľudí.

The Mandalorian sa ukázal ako záchranné koleso, pretože nový Star Wars film zaznamenal úspech akurát tak po finančnej stránke. Čo sa týka kvality sme mohli pri filme Star Wars: Vzostup Skywalkera vidieť narýchlo napísaný scenár, ktorý novodobú trilógiu ukončil veľmi nelogickými rozhodnutiami. To sa našťastie nestalo v najnovšom Disney+ seriálovom počine, a tak budeme môcť sledovať aj druhú pripravovanú sériu, ktorá nám opäť priblíži život „Baby Yodu„, ako aj ostatných hlavných postáv.

The Mandalorian
Zdroj: thrillist.com

Seriál Obi-Wan Kenobi bol údajne v pred-výrobe, ale aktualizácia nám prezrádza niečo úplne iné. Minulosťou je aj pôvodných 6 epizód, pretože tvorcovia sa rozhodli scenár opätovne prerobiť. Tento problém prichádza určite v kritickom čase a obe filmové štúdiá budú musieť niečo vymyslieť. Predsa len, posledný film Star Wars: Vzostup Skywalkera bol najmenej zárobkovým v novej trilógii. Podobný scenár si nemôžu dovoliť, a preto budú musieť akýkoľvek projekt zo sveta vesmírnej ságy Star Wars poriadne zvážiť.

Kedy sa nakoniec ukáže seriál Obi-Wan Kenobi nevieme, ale najnovšie informácie by sa mali objaviť už čoskoro. Preto s nami ostaňte naladení pre viac informácií a vaše postrehy zo sveta Star Wars nám nezabudnite napísať do komentára. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -