Vieme, kedy vyjde Obi-Wan Kenobi. Seriál o jednom z najznámejších Jediov uvidíme ešte v tomto polroku

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Vydanie seriálu Obi-Wan Kenobi

Očakávaným hraným seriálom zo série Star Wars je určite pripravovaný projekt Obi-Wan Kenobi. Ten sa, ako názov napovedá, zameria na známeho Jediho a jeho život po páde Galaktickej republiky a Rádu Jediov. O seriáli a jeho tvorbe sa hovorí už dlho, pričom už tento rok by sme si ho mali aj pozrieť. Doteraz sme nevedeli, na kedy vydanie seriálu naplánovali, no teraz už vieme, kedy Obi-Wan Kenobi vyjde.

Obi-Wana Kenobiho sme prvýkrát stretli ešte v pôvodnej trilógii, v ktorej si ho zahral Alec Guinness. Jeho mladšiu verziu sme videli v prequel trilógii, kde si ho už ale zahral iný herec – Ewan McGregor. Ten si rolu zopakuje v pripravovanom seriáli, ktorý sa bude odohrávať zhruba desať rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Postavu sme ale inak videli ešte aj v animovaných seriáloch (Rebels, The Clone Wars).

Obi-Wan Kenobi v podaní Ewana McGregora (I-III) a v podaní Aleca Guinnessa (IV-VI)
Obi-Wan Kenobi v podaní Ewana McGregora (I-III) a v podaní Aleca Guinnessa (IV-VI); Zdroj: starwars.wikia.com

Oznámeniu predchádzal menší chaos s manažérom od Disneyho

McGregor sa po 17 rokoch vráti do role, ktorá mu priniesla pomerne dosť slávy, už čoskoro v seriáli na Disney+. Doteraz sa ale nevravelo skoro ani o roku, nie to ešte o mesiaci, v ktorom seriál vyjde. Všetko ale zmenil programový manažér pre Disney+ Enterprise/Global. Brandon SanGiovanni totiž na svoj Twitter omylom pridal fotku s tým, že seriál Obi-Wan Kenobi vyjde na streamovacej platforme už v máji 2022.

Príspevok následne na to vymazal, no niektorí ľudia si ho odfotili alebo uložili a tak sa o tomto prešľape dozvedeli všetci. SanGiovanni potom ale vysvetlil, že si pomýli oznámenia, pretože pôvodne chcel svojim tweetom poukázať na to, že sa pripravuje komiks o Obi-Wanovi, ktorí má vyjsť v máji, a teda nemalo ísť o spomínaný seriál. Následne na to vydal tweet so slovom „Prekvapenie”, keď vyšlo aj oficiálne oznámenie o komikse.

Tweet obi-wan kenobi
Zdroj: ign.com

Seriál vyjde ale taktiež v máji

Onedlho na to sa začali šíriť fámy o tom, že seriál vyjde v máji rovnako ako komiks. Nakoniec časopis The Hollywood Reporter naozaj potvrdil, že seriál vyjde v máji. Presný dátum nie je známy, no predpokladá sa, že to bude 4. mája, keďže v ten dátum je (ne)oficiálny Star Wars deň. Minulý rok v tento deň začal vychádzať napríklad animovaný seriál The Bad Batch. To, že seriál vyjde v máji, je dobré aj kvôli pauze, ktorá bude medzi dvoma seriálmi.

Stále totiž ešte vychádza iný Star Wars seriál The Book of Boba Fett. Jeho posledná epizóda vyjde 9. februára. Medzi seriálmi by tak boli takmer presne dva mesiace. To je celkom dosť času. A počas tejto doby by sme mohli dostať aj oficiálny trailer a rôzne iné marketingové promo veci k seriálu o Kenobim. Veľa sa o ňom totiž nevie. Vieme len, že dej sa bude točiť okolo Obi-Wana, ktorý dáva pozor na planéte Tatooine na malého Luka Skywalkera, no čaká ho veľké dobrodružstvo.

Obi-Wan Kenobi
Zdroj: youtube.com

Seriál bude aj plný skvelého hereckého obsadenia. Z prequel trilógie sa vrátia okrem McGregora aj Hayden Christensen (Darth Vader/Anakin Skywalker), Joel Edgerton (Lukov ujo Owen Lars) a Bonnie Piesse (Lukova teta Beru Whitesun Lars). Do ešte neznámych rolí sú obsadení Sung Kang, Indira VarmaMoses IngramKumail NanjianiRupert FriendO’Shea Jackson Jr.Simone Kessell a Benny Safdie.

Čo hovoríte na to, že Obi-Wan Kenobi sa po skoro 20 rokoch vráti na obrazovky už v máji? Tešíte sa?

Zdroj: ign.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -