Seriál Pán prsteňov odhaľuje veľkú novinku. Naozaj mu Amazon tak verí?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Druhá séria bola potvrdená

Ak ste už pomaly začali zabúdať na pripravovaný seriál z prostredia Pána prsteňov, niet sa čomu čudovať. Amazon nám už dlhšiu dobu nepriniesol žiadne novinky a ďalšia adaptácia knižnej predlohy od legendárneho J.R.R. Tolkiena zapadla na krátky čas prachom. To sa však ku dnešnému dňu mení, pretože nám tvorcovia oznámili príchod už druhej série.

Síce sme sa nedočkali ešte ani tej prvej, no Amazon svojmu seriálu pravdepodobne verí a tak sa opäť na nejaký čas pozrieme do sveta plného čarov. Seriál by sa mal od svojich filmových predchodcov rázne líšiť a namiesto postáv, ktoré veľmi dobre poznáme, sa dočkáme novej partie. Dejová línia by sa mala totižto zaoberať dobrodružstvami postáv, ktoré režisér Peter Jackson vo svojich filmoch vynechal a určite si zaslúžia svoj priestor.

film tolkien
Zdroj: imdb.com

Ďalšia dôležitá informácia, ktorú by už mali všetci fanúšikovia vedieť, sa týka samotného príbehu seriálu. Ocitnúť by sme sa mali pred udalosťami filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001). Amazon svoj nový projekt opísal ako „predtým nepreskúmané príbehy založené na pôvodných spisoch J.R.R. Tolkiena„. To znamená, že sa dočkáme novej vzrušujúcej cesty, ktorá nebude nijakým spôsobom nadväzovať na predošlých 6 filmov od režiséra Petera Jacskona.

Dokáže seriál Pán prsteňov uspieť a zaujať divákov?

Aj keď sa prvá séria nachádza ešte len vo svojej produkcii, tvorcovia už teraz potvrdili príchod tej druhej. Zdá sa, že vo svete Tolkiena sa nachádza priveľa zaujímavých príbehov, na ktoré len jedna séria stačiť nebude. Na scenári spoločne pracujú Jon D. Payne a Patrick McKay.

Obaja páni momentálne pracujú aj ako producenti nadchádzajúceho filmu Star Trek 4. Ak by sme sa však mali zamerať na samotné herecké obsadenie, ohlásených bolo zatiaľ len niekoľko mien. Medzi nimi nájdeme hercov ako Will Poulter (My sme Millerovci), Markella Kavenagh a Joseph Mawle (Game of Thrones).

Zdroj: wallpaperswide.com

Aby toho nebolo málo, v tíme sa taktiež vyskytuje producent seriálu Game of Thrones, Bryan Cogman. Ten v projekte slúži ako konzultant a snaží sa prísť na tie najlepšie možné nápady. Nechýba ani režisér J.A. Bayona (Jurský svet: Zánik ríše), ktorý sa v režisérskom kresle objaví pri niektorých epizódach.

Natáčanie by sa malo uskutočniť na Novom Zélande a podľa slov Amazonu by sme sa mali dočkať najdrahšieho televízneho seriálu v histórii. V jadre celej výrobnej posádky nájdeme aj známe mená ako Tom Shippey – svetoznámy odborník na Tolkienove diela a John Howe – koncepčný návrhár pre filmy Pán prsteňov a Hobbit.

Ako môžeme vidieť, Amazon si na svojom diele dal záležať a do služby povolal všetkých dôležitých ľudí. Podarí sa im oživiť jeden z príbehov Stredozeme a priniesť ho na malé obrazovky v kvalitnom prevedení? Prvá séria by mala obsahovať až 20 častí a už teraz vieme, že sa dočkáme aj pokračovania.

Ste pripravení nazrieť do sveta plného magických bytostí? Podarí sa Amazonu oživiť toto nekonečné legendárne dielo? Otázok je veľa a veríme, že už čoskoro nám tvorcovia prinesú nové informácie. Preto nikam neodchádzajte a vaše postrehy nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -