Seriály

Pripravte sa na návrat Gandalfa! Herec Ian McKellen si chce legendárnu rolu zopakovať aj v seriáli Pán Prsteňov od Amazonu

Legendárny herec Ian McKellen má za sebou už dlhú a plodnú hereckú kariéru. Do histórie sa však definitívne zapísal hlavne ako ikonický čarodejník Gandalf spisovateľa J.R.R. Tolkiena. Po prvýkrát sa v tejto úlohe ukázal v kultovej trilógii Pán Prsteňov režiséra Petera Jacksona v rokoch 20012003. Rolu si však zopakoval aj v “nedávnej” prequel trilógii s názvom Hobbit, ktorá filmy plodila v rokoch 20122014. Pochopiteľne sa tak herec s úlohou, ktorú stvárnil už v šiestich neustále oceňovaných filmoch stotožnil a postava čarodejníka Gandalfa mu prirástla ku srdcu. Tým sa však núka jedna otázka. Zopakuje svoju ikonickú rolu Ian McKellen aj v nadchádzajúcom seriáli Pán Prsteňov?

seriál pán prsteňov

Zdroj: rifftrax.wikia.com

Seriál Pán Prsteňov Gandalf

Fanúšikovia v minulosti okamžite oceňovali geniálne stvárnenie nestarnúceho Gandalfa. Rovnako si jeho výkon vážili aj priemysloví kolegovia McKellena, čo zaistilo, že herec obdržal nomináciu na Oscara za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe hneď za prvý film. No aj keď cenu Akadémie v tej dobe nezískal, pre fanúšikov je dodnes synonymom s najlepšie zahraným kúzelníkom histórie.

Pochopiteľne je tak po dlhých rokoch hercova láska voči Gandalfovi tak hlboká, že rolu by dobrovoľne neprenechal nikomu inému. Vyjadril už dokonca taktiež záujem o zopakovanie úlohy v pripravovanom seriáli Pán Prsteňov, ktorý obdrží 5 sérií – ak sa teda vyskytne tá možnosť. V nedávnom rozhovore v talkshow Grahama Nortona sa herca moderátor opýtal, či nový seriál značí, že dostaneme nového Gandalfa, na čo McKellen odpovedal nasledovne:

“Čo tým myslíš, že ďalší Gandalf? Ešte som im nepovedal áno len preto, lebo sa ma ešte neopýtali. Snažíš sa ale naznačiť, že si ho zahrá niekto iný? Gandalf má predsa vyše 7000 rokov, takže nie som príliš starý.”

seriál pán prsteňov gandalf

Zdroj: pagesix.com

Prirodzene, rozhodnutie, či sa McKellen opäť objaví v úlohe Gandalfa záleží len na tvorcoch seriálu. Keďže sa už však herec verejne vyjadril, že rolu by si s radosťou zopakoval, ide o príležitosť, ktorú by nevyužiť nemali. 78 ročný McKellen určite nie je príliš starý, pretože Gandalfov vek sa aj tak počíta v tisícročiach. No a keďže sa seriálový príbeh samotný odohrá ešte pred udalosťami pôvodnej trilógie, na skoršej dejovej línii by až tak veľmi záležať nemalo. Predsa len, mladšiu verziu Gandalfa si zahral už v trilógii Hobbita, takže neexistuje dôvod, aby sa McKellen neobjavil aj v seriáli.

Boli by ste taktiež radi, ak by McKellen opäť dostal možnosť zahrať si ikonického čarodejníka? Či už ďalšiu šancu dostane alebo nie síce vyhodnotia tvorcovia, no ak by rozhodnutie záležalo čisto na hercovi a fanúšikoch, výsledok je jasný.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Finále desiatej série seriálu The Walking Dead sa kvôli koronavírusu oneskorí. Kedy ho uvidíme?

  SeriályTrailery

  Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

  Seriály

  Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

  Seriály

  Seriály založené na knihách, ktoré musíte aspoň raz v živote vidieť

  Pridaj komentár