Seriál Pán prsteňov chystá brutálne lákadlo pre fanúšikov filmov. Prekoná aj Hru o tróny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Pán prsteňov bude ešte veľkolepejší

Seriál Pán prsteňov: Prstene moci nebol po svojej prvej sérii vôbec dobre prijatý fanúšikmi Tolkienovho diela. Snaha o vykúpenie sa v ich očiach je zrejmá a do druhej série sa snažia pridávať ďalšie, očakávané prvky. Jasným príkladom bolo predstavenie Toma Bombadila, dôležitej postavy z kníh, ktorú však režisér Peter Jackson z filmovej trilógie vynechal.

Teraz sa dozvedáme niekoľko ďalších vzrušujúcich prvkov, ktoré tvorcovia predstavili prostredníctvom magazínu Empire. Ešte v jeho minulom čísle z konca júna hovoril o veľkej novinke Jason Smith, tvorca vizuálnych efektov. Prezradil, že v nasledujúcich dieloch uvidíme minimálne jedného mohylového ducha, tak, ako sme o ňom mohli čítať v prvej knihe Spoločenstvo prsteňa.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Empire Magazine (@empiremagazine)

Mohylový duch a horský trol

Mohyloví duchovia sú prastarí hrdinovia, ktorých opätovne oživili proti ich vôli. Vstupujú do služieb zla a pôjde v podstate o nový druh nemŕtvych, ktorých sme ešte v tomto fantasy svete nevideli.

Smith dodal, že bolo skvelé priniesť do Stredozeme aj kúsok hororu a zverejnený obrázok to jasne dokazuje.

Aktuálne bola predstavená aj ďalšia nová postava. Pôjde tiež o monštrum, je ním horský trol, ktorý dostal meno Damrod, ale prezývaný je aj Požierač dračích kostí. Na zábere ho vidíme interagovať s postavou Adara (Joseph Mawle), je tak možné, že tiež bude spojený so silami zla.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Empire Magazine (@empiremagazine)

Veľkolepý súboj na úrovni Bitky o Helmovu úžľabinu

Jeden z vedúcich tvorcov seriálu Patrick McKay v magazíne prezradil, že postava trola bola inšpirovaná postavou zo seriálu Breaking Bad. Konkrétne ide o Mikea Ehrmantrauta, ktorý sa objavil aj v prequeli Better Call Saul. Hlavne má ísť o spôsob pohybu a jeho nenútený spôsob, akým prejavuje silu.

McKay však prezradil aj oveľa väčšie lákadlo, ktoré má druhá séria priniesť. Hovorí, že oni, rovnako ako fanúšikovia, milujú poriadne bitky. Tak sa rozhodli priniesť niečo oveľa väčšie, veľkolepejšie, čo sa nebude odohrávať počas jednej noci, ale behom niekoľkých dní, dokonca týždňov až mesiacov a ukážu to v niekoľkých dieloch.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Empire Magazine (@empiremagazine)

Veľké súboje, ktoré má dostať seriál Pán prsteňov v druhej sérii dokonca prirovnal k seriálovej obdobe bitky o Helmovu úžľabinu či o Pellenorské polia. Naozaj to začína vyzerať, že premiéra druhej série, ktorá je naplánovaná na 31. augusta na službe Amazon Prime Video, je o značnú mieru lákavejšia.

Čo hovoríte vy na zverejnené nové informácie a sľubované scény k Prsteňom moci? Vyzerá takto pre vás seriál lepšie, alebo ste nepotrebovali navnadzovanie, aby ste sa na neho aj tak tešili? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -