Seriál Percy Jackson dostal od štúdia zelenú. Bude sa na jeho tvorbe podieľať aj autor kníh Rick Riordan?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Percy Jackson dostal zelenú

Aj keď azda najobľúbenejšou tínedžerskou knižnou sériou je Harry Potter, úspešne ju dobieha séria Percy Jackson. Päť kníh z pera autora Ricka Riordana, na ktoré nadväzujú ďalšie série fungujúce ako voľné pokračovania v Percyho svete. O tom, že vznikne seriál Percy Jackson and the Olympians sa hovorilo už dlhšie, no až teraz po niekoľkých rokoch dostal konečne tento projekt od štúdia zelenú.

Pokusy zvečniť Percyho a jeho svet v digitálnej podobe tu už raz boli. V roku 2010 totiž vyšiel film s rovnakým názvom ako prvá kniha –  Percy Jackson: Zlodej blesku, ktorý ale nezožal medzi divákmi a kritikmi úspech. Aj napriek tomu sa natočila druhá časť Percy Jackson: More oblúd (2013), ktorá bola ale tiež medzi fanúšikmi kníh sklamaním. Bolo to hlavne preto, že sa oba filmy nie úplne držali knižnej predlohy.

svety podobné Harrymu Potterovi
Zdroj: wallpaperaccess.com

Bude sa na tvorbe seriálu podieľať aj Rick Riordan?

Fanúšikov naštvali také veci ako postavy, ktoré boli oveľa staršie než v knihách, či dej, ktorý občas len okrajovo zabŕdol do toho, čo bolo vlastne v knihe. Pritom príbehy v knihách sú práve to, kvôli čomu čitatelia tieto knihy čítajú. Nuž, azda aj preto sa už nenatočil tretí filmový diel. Namiesto toho bolo pár rokov na to oznámené, že sa plánuje nakrútiť nový seriál, pričom každá kniha by dostala svoju vlastnú sériu.

Prípravy na seriál trvali ale veľmi dlho. Istý čas sa ani nevedelo, či sa na ňom ešte pracuje, alebo už nie. Až doteraz. Riordan cez sociálne siete v krátkom videu totiž oznámil, že štúdio dalo tomuto seriálu zelenú a tak teda jeho oficiálna výroba začala. Seriál vyjde na Disney+ a o jeho výrobu sa postará 20th Television. Tvorcami seriálu sú Rick Riordan a Jon Steinberg (The Old Man), ktorí aj napíšu scenár pre pilotnú epizódu.

O réžiu prvej epizódy sa postará James Boblin (The Mysterious Benedict Society). Všetci traja pritom budú pôsobiť aj ako výkonní producenti. Čo sa týka obsadenia, to ešte nepoznáme, no tentokrát sa budú zrejme snažiť obsadiť hercov, ktorí budú vekovo bližší postavám v knihách. Podľa internetového magazínu Deadline by sa samotná produkcia (nakrúcanie) seriálu mala začať už toto leto, čo je naozaj skvelá správa.

O čom je séria Percy Jackson?

Prvá kniha rozpráva príbeh mladého 12-ročného chlapca Percyho Jacksona, ktorý je úplne obyčajným tínedžerom. Žije iba s mamou a často mení školy, pretože trpí poruchami pozornosti, hyperaktivitou alebo dyslexiou. Jeho život sa ale zmení po tom, keď zistí, že je synom starovekého gréckeho boha. Moderný poloboh sa tak dostáva do mytologického sveta plného dobrodružstiev, o ktorých dovtedy počul iba z príbehov.

knihy Percy Jackson
Zdroj: sk.pinterest.com

V prvej knihe, ktorú v seriáli uvidíme ako prvú sériu, je hneď po objavení mytologického sveta obvinený samotným vládcom bohov Diom z krádeže jeho veľkolepej zbrane – vladárskeho blesku. Percy sa musí teda vydať na nebezpečnú výpravu za očistením svojho mena a odhalením pravého zlodeja tejto magickej zbrane. Na nej stretne nových priateľov, staroveké príšery a hlavne pomstychtivých bohov.

Ste fanúšikmi knižnej série? Myslíte, že budeme tentokrát s adaptáciou Riordanových kníh spokojní?

Zdroj: deadline.com, hollywoodreporter.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -