Seriál o Percy Jacksonovi nedostáva len nový krátky trailer, ale aj tohtoročný dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Už čoskoro budeme môcť opäť vstúpiť do Tábora polokrvných. Svet, ktorý vznikol na stranách knižiek od autora Ricka Riordana, sa totiž dočká aj seriálového spracovania. Percy Jackson and the Olympians dostal aj nový trailer, ktorý ukazuje jemné útržky a dáva nám ochutnávku toho, čo si vychutnáme ešte tento rok. Prezradil nám totiž aj dátum vydania.

Seriál nie je prvým hraným spracovaním populárnych knižiek. O dva filmy sa štúdio pokúsilo pár rokov dozadu, pričom hlavnej úlohy syna Poseidóna sa vtedy zhostil herec Logan Lerman. Filmy Percy Jackson: Zlodej blesku a Percy Jackson: More oblúd síce predstavili obľúbených hrdinov a čarovný svet, no neuchopili to správne a fanúšikom sa to preto až tak nepáčili.

Nový trailer na seriál Percy Jackson and the Olympians

Nové zábery nám ukázali ústrednú trojicu. Percy Jackson (Walker Scobell), titulný hrdina a silný poloboh, sa pripravuje na svoje prvé dobrodružstvo. To neabsolvuje sám, keďže bude mať po boku dvoch priateľov. Jedným z nich je ďalšia polobohyňa, dcéra bohyne múdrosti Atény, Annabeth Chaseová (Leah Sava Jeffries). Druhým je mladý satyr Grover Underwood (Aryan Simhadri)- napoly človek, napoly cap.

Dostávame aj prvý pohľad na dve ďalšie dôležité postavy, ktorým bude musieť nebojácny Percy čeliť v prvej sérii. Ide o boha vojny Áresa (Adam Copeland) a o grécku mytologickú príšeru Medúzu (Jessica Parker Kennedy). Trailer ďalej ukazuje aj napríklad magický výťah na horu Olymp, nádherné lesné prostredie Tábora polokrvných či nahnevaného netvora Minotaura.

Percy Jackson meduza ares
Zdroj: buzzfeed.com

Prvá séria seriálu sa zameria na spracovanie príbehu z prvej knihy série, Zlodej Blesku. V nej Percyho obvinia z krádeže Diovho božského blesku. Príbeh nám bude rozpovedaný v 8 epizódach, pričom na nich pracoval aj Rick Riordan. Prvých dvoch epizód sa dočkáme na platforme Disney+20. decembra 2023. Zvyšné epizódy budú vychádzať na týždennej báze.

Nového hraného Percyho si predsa len stihneme pozrieť ešte v tomto roku (aspoň teda prvé epizódy). Tešíte sa na seriál a budete ho pozerať? Bude podľa vás konečne úspešnou hranou adaptáciou populárnej knižnej série?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -