1. časť – Partneri šiestich kamarátov zo seriálu Priatelia. Ako sa ich vzťahy počas desiatich sérií premiešali?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Partneri šestice zo seriálu Priatelia

V desiatich sériách populárneho sitkomu Priatelia šestica hlavných protagonistov zažila niekoľko romantických vzťahov a rozchodov, kým si našli toho či tú pravú. Niektorí vystriedali viac partnerov, iní iba zopár. Jeden z nich sa dokonca uponáhľal aj so svadbami a rozvodmi… všetci vieme, o kom hovorím. Bolo ich tak veľa, až sa medzi nimi strácame. Preto vám prinášame zoznam, v ktorom sa objavia tí hlavní a zapamätateľní partneri hlavných postáv zo seriálu Priatelia. Tento článok obsahuje spoilery. 

Rachel Green

Barry – kto by nepoznal Barryho. Chlapa, ktorému Rachel ušla hneď na začiatku seriálu spred oltára, pretože ho už nemilovala. Počas seriálu sa však ešte niekoľkokrát stretnú. Pri týchto stretnutiach si vymenia zdvorilé frázy, nenávistné pohľady, urážky, bozky a omnoho viac…

Paolo – sexy Talian, ktorého Rachel spoznala počas výpadku elektriny v New Yorku. A zároveň najväčší sok Rossa, ktorý je v tom čase do Rachel zaľúbený. Paolo nevie veľmi po Anglicky, no napriek tomu sú spolu pomerne dlhý čas. Teda pokým sa Paolo nesnaží zvábiť Phoebe do postele. Nahnevaná Rachel sa nakoniec s ním rozíde, no neskôr v seriáli si dopraje ešte jednu hlúpu noc s týmto šarmantným Európanom.

rachel a paolo
Zdroj: standard.co.uk

Russ – Rachelina náhrada Rossa, ktorá sa výzorom, menom aj správaním až príliš podobala na Rossa. Rachel to však dlho nevidela, no keď si to uvedomila, bola znechutená a rozišla sa s Russom.

Monica Geller

Vinár Paul – jeden z prvých Moniciných partnerov v seriáli. Paul však nie je tak úplne počestný muž. Na ich rande Monicu presvedčil o tom, že už dlhú dobu nemal sex a „dovolí“ jej tento jeho nedobrovoľný celibát prerušiť. Monica sa cíti veľmi špeciálne až do chvíle, kým nezistí, že Paul jej klamal a chcel ju iba využiť na sex.

Alan – objavil sa iba v jednej epizóde. Monica sa bála predstaviť svojho nového partnera skupine kamarátov, pretože takmer nikdy nesúhlasili s jej vkusom. Alana si však obľúbia natoľko, že s ním trávia oveľa viac času, než samotná Monica. To povedie k ich rozchodu.

Priatelia partneri - monica a alan
Zdroj: plarko.com

Zábavný Bobby – s Bobbym sa dala Monica dokopy počas seriálu viackrát, no vždy im to niečo prekazilo. Či už to bol Bobbyho alkoholizmus alebo smrť jeho dedka. Bobby nebol zlý muž a Monica ho mala naozaj rada, no osud im neprial a vždy im niečo postavil do cesty.

Mladý Ethan – asi najkontroverznejší pár v celom seriáli bola Monica a mladý Ethan. Obaja založili svoj vzťah na klamstvách o svojom skutočnom veku. Monica predstierala, že je mladšia a Ethan naopak, že je starší. Pravda však nakoniec vyplávala na povrch a Monica zistila, že Ethan ešte nemal ani osemnásť rokov. To už mali ale prvý sex za sebou a Monice tak hrozilo porušenie zákona.

Phoebe Buffay

Vedec David – David bol jedným z prvých serióznych vzťahov, ktorý Phoebe mala. Ich vzťah bol naozaj jedinečný a ich láska hlboká, no David musel kvôli práci odísť na tri roky do Ruska. Po jeho návrate sa ešte niekoľkokrát medzi nimi niečo udialo a snažili sa znovu dať dohromady, Phoebe k nemu však už necítila to, čo pred tým.

phoebe a david
Zdroj: youtube.com

Psychiater Roger – tohto Phoebinho partnera všetci jej kamaráti neznášali. Nedokázal sa odpútať od svojho povolania psychiatra a každého analyzoval a deptal. Nakoniec sa pustil aj do Phoebe a vtedy to ukončila.

Duncan Sullivan – Phoebin manžel, ktorého si vzala, aby dostal povolenie žiť v USA, keďže bol z Kanady. Obaja si mysleli, že je gej, no nakoniec vyplávalo na povrch, že je heterosexuál a chce sa s Phoebe rozviesť, aby si mohol zobrať inú ženu. Phoebe to zraní, pretože k nemu vždy prechovávala city.

Vince a Jason – Phoebe v jednom momente randila s dvoma chlapmi naraz, ktorí o sebe však nevedeli. Nevedela sa medzi nimi rozhodnúť a nakoniec na to obaja prišli a rozišli sa s ňou.

Ross Geller

Carol Willick – žena, ktorú Ross spoznal na vysokej škole a s ktorou bol niekoľko rokov zobratý. Z Carol sa nakoniec vykľula homosexuálka, ktorá ho začala podvádzať so svojou „kamarátkou“ Susan. Ross a Carol sa nakoniec rozviedli, no potom zistili, že je Carol tehotná. Museli tak vymyslieť spôsob, ako spolu (aj so Susan) vychádzať, aby ich syn Ben mal plnohodnotný život.

Priatelia partneri - ross a carol
Zdroj: youtube.com

Julie – Ross spoznal Julie na služobnej ceste v Číne a spoločne sa vrátili domov. Ross to konečne vzdal s jeho jednostrannou láskou k Rachel. Tá sa však práve vtedy doňho zaľúbila. Nakoniec sa mu priznala a Ross sa s Julie rozišiel. No ešte pred tým sa rozhodoval pomocou listu pre a proti Julie a Rachel. Keď sa o tomto liste Rachel dozvedela, nechcela s ním mať nič spoločné a Ross tak prišiel o obe dievčatá.

Bonnie – Phoebeina kamarátka, ktorá si zvykla holiť hlavu. Keď sa však dala dokopy s Rossom, mala dlhé vlasy a bola veľmi krásna. To v Rachel vyvolalo obrovskú žiarlivosť. Podporila Bonnie v tom, aby si znova oholila hlavu. Taktiež sa Rossovi priznala, že ho stále miluje. Ross sa s ňou teda rozišiel, aby mohol byť opäť s Rachel.

Joey Tribbiani

Ursula BuffayJoey sa dal dohromady s Phoebenou sestrou Ursulou. Tá ho však, ako každého jej priateľa, pustila k vode, pretože ju omrzel. No ako bolo pre ňu zvykom, neoznámila mu to. Tento vzťah poriadne rozkýval kamarátstvo medzi Phoebe a Joeym, no nakoniec ich zblížil.

joey a ursula
Zdroj: youtube.com

Kathy – Kathy bola Joeyho kolegyňa a ich herecké kariéry ich spojili. Problém však bol, že sa páčila aj Chandlerovi. Joey sa však ešte nechcel usadiť, a tak sa stretával ešte s jedným dievčaťom. V jeden večer sa s ňou zasekli a nemohol sa stretnúť s Kathy, ktorá naňho čakala v Joeyho a Chandlerovom byte. Chandler to už nevydržal a pobozkal Kathy. Tá sa potom rozišla s Joeym.

Chandler Bing

Aurora – dievča, s ktorou mal Chandler veľmi zvláštny vzťah. Neboli pár, no neboli ani od seba. Trávili spolu noci aj dni, no Aurora mala okrem toho manžela, priateľa a na koniec aj nového milenca. Žila v otvorenom vzťahu. Chandler to najprv obdivoval a užíval si sex bez záväzkov, no neskôr sa už nedokázal o ňu deliť a rozišiel sa s ňou.

Kathy – Kathy sa po tom, čo sa rozišla s Joeym, chcela dať dokopy s Chandlerom, s ktorým toho mala oveľa viac spoločného. Joey to však nedovolil, pretože mu Chandler ublížil. Nakoniec sa však zľutuje a dovolí im byť spolu. Chandler si to však pokazí, keď Kathy obviní z toho, že ho podvádza.

Priatelia partneri - chandler a kathy
Zdroj: telegraph.co.uk

Priatelia a ich partneri

Keďže mali protagonisti naozaj, naozaj veľa partnerov, rozdelili sme tento zoznam na dve časti. A ani to nám neumožnilo spomenúť každého jedného, s ktorým hlavné postavy chodili. Bolo ich jednoducho až príliš. Prinášame vám však aspoň tých najhlavnejších a najzapamätateľnejších. Partneri v seriáli Priatelia prichádzajú a odchádzajú.

Fanúšikovia však vedia, že aj po týchto všetkých známostiach sa priatelia usadili. Rachel a Ross si konečne uvedomili, že nedokážu žiť bez seba. Monica a Chandler sa dali v piatej sérii dohromady a následne sa zobrali a adoptovali si krásne dvojičky. Phoebe si vzala Mikea a Joey naďalej ostal slobodným sukničkárom.

Ktorí sú vaši obľúbení partneri hlavných postáv zo seriálu Priatelia? Tešíte sa na druhú časť zoznamu? Dajte nám vaše názory vedieť do komentárov. 

zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -