Tvorcovia naznačili nemysliteľný krok, ktorý vás nadchne. Ikonický seriál môže pokračovať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ikonický detektív sa môže vrátiť v nečakanej podobe

BBC seriál Sherlock bavil nespočetné množstvo divákov od roku 2010 do 2017. Stále je veľké množstvo takých, ktorí čakajú na jeho pokračovanie. Teraz Mark Gatiss, jeden z jeho tvorcov (a hercov) viedol rozhovor s portálom Deadline. Uviedol, že by sa projekt mohol vrátiť, v hre je aj veľmi nečakaná podoba.

Gatiss na seriáli pracoval so Stevenom Moffatom, známym autorom Doctora Who. Zobrali pôvodne diela a prípady Arthura Conana Doyla, previedli ich však do moderného Londýna. Detektíva z Baker Street stvárňoval Benedict Cumberbatch a jeho spoločníka Watsona hral Martin Freeman. Celkovo sme dostali 4 série a jeden špeciál.

sherlock benedict cumberbatch martin freeman mark gatiss
Zdroj: TMDB

Posledný prípad nemusí byť posledný

Posledná epizóda síce mala názov Posledný prípad, ústrednú dvojicu však postavila na akúsi križovatku. Koniec koncov však napravili svoju povesť a detektívna kancelária na adrese 221B Baker Street bola znova otvorená. Záverečné momenty nám dali jasne najavo, že hra stále prebieha a dvojica je pripravená zobrať ďalšie prípady.

Otvorený koniec nechal divákov čakať na ďalšie diely. Moffat opakovane hovoril, že by sa k seriálu kedykoľvek vrátil, podobne to zrejme vidí aj Gatiss. V nedávnom rozhovore navyše uviedol:

„Musíte sa spýtať Benedicta a Martina. Snažíme sa spraviť film, ale spojiť všetkých dohromady je veľmi náročné“.

Problémový návrat hercov

Tvorcovia by teda chceli návrat ideálne vo filmovej podobe. Je však pravdou, že obaja z hereckých predstaviteľov majú oveľa viac nabité rozvrhy. Herci sú tiež súčasťou filmového vesmíru Marvel, Cumberbatch má v príprave aktuálne 4 filmy a Freeman 2 filmy a 2 seriály. Azda by si však mohli niekedy nájsť čas, aby sa vrátili k ďalším prípadom.

Jasný by tak bol návrat aj Sherlockovho brata Mycrofta, ktorého stvárňuje práve Gatiss. Bohužiaľ sa však už na adrese 221B Baker Street nedočkáme svojskej domácej, pani Hudsonovej. Jej herecká predstaviteľka Una Snubbs totiž v roku 2021 zomrela.

Chceli by ste, aby sa seriál Sherlock vrátil? Prijali by ste aj filmovú podobu? Myslíte si, že sa tvorcom opätovne podarí dať dohromady hereckú dvojicu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -