Nakrúcal sa na Slovensku. Dojímavý skutočný príbeh z koncentračného tábora už je online

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tetovač z Auschwitzu je online

Jedna z našich streamovacích služieb sa dnes rozrastá o mimoriadne silný príbeh. Seriál Tetovač z Auschwiztu pribudol na SkyShowtime. Ide o 6-dielne spracovanie knižnej predlohy od Heather Morris, ktorá bola v roku 2018 jedným z najviac čítaných románov. Rozpráva skutočné udalosti z koncentračného tábora, tak ako ich vyrozprával preživší Lale Sokolov.

Lale bol slovenským Židom, ktorého v roku 1942 priviezli do koncentračného tábora v Osvienčime. Stal sa povereným tetovať identifikačné čísla na ruky iných väzňov.

Jedného dňa pri čakaní na tetovanie objaví mladé dievča Gitu, do ktorej sa napriek všetkým okolnostiam zamiluje. „Vytetoval som jej číslo na ľavú ruku. Ona mi vytetovala jej meno do srdca,“ hovoria Laleho vlastné slová, ktorá sa nachádzajú aj v úvode knižnej predlohy.

Rozprávaný z pohľadu preživšieho koncentračného tábora

Seriál je rozprávaný z pohľadu Sokolovových rozhovorov s autorkou Morris. Staršiu verziu Laleho si zahral Harey Keitel, ktorého môžeme poznať napríklad z Pulp Fiction. Spisovateľku si zahrala Melaney Lynskey, známa predovšetkým z Dva a pol chlapa, no vidieť sme ju mohli aj nedávno v seriáli The Last of Us.

tetovač z auschwitzu skyshowtime
Zdroj: TMDB

Jeho rozprávanie nás vracia do obdobia Druhej svetovej vojny, kde bez prikrášľovania odhaľuje, čomu musela židovská komunita v táboroch čeliť. Zároveň nám ukazuje, že aj toto obdobie a podmienky nezastavili nádej a dali priestor láske, ktorá trvala desaťročia. Mladšie verzie postáv si zahrali Jonah Hauer-King (Malá morská víla) a Gitu stvárnila poľská herečka Anna Próchniak.

Silný príbeh lásky sa nakrúcal aj u nás

Režisérskou historickej romantickej drámy sa stala izraelská tvorkyňa Tali Shalom-Ezer. Zaujímavosťou je, že si spolu so svojím produkčným tímom vybrala lokality na nakrúcanie na Slovensku. Točilo sa v okolí Bratislavy aj Nového Mesta nad Váhom.

Podľa informácie od Slovak Film Comission bola dokonca investícia produkcie až 22 miliónov, čo je zatiaľ najväčšia investícia pre projekt nakrúcaný na Slovensku. Aj preto je skvelou správou, že si ho môžeme pozrieť aj u nás. Na SkyShowtime už pribudlo všetkých 6 častí.

Pozriete si seriál Tetovač z Auschwitzu na SkyShowtime? Zachytili ste aj knihu s týmto silným príbehom? Čo hovoríte na to, že sa nakrúcal aj u nás na Slovensku? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: SkyShowtime

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -