Seriál The Eddy od režiséra Whiplash a La La Landu sa nám predstavuje v prvom traileri

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Seriál The Eddy sa predstavuje v prvom traileri

Netflix vypustil do sveta dlho očakávaný trailer na nový seriál The Eddy. Jeden zo súčasne najtalentovanejších amerických režisérov Damien Chazelle (Whiplash, La La Land, Prvý človek) nám takto predstavuje svoj nový projekt. Bude sa jednať o seriálovú drámu, ktorá nás, ako je to už o Chazella známe, vtiahne do sveta jazzu.

V hlavnej úlohe jazzového hudobníka a majiteľa jazzového klubu Elliota sa nám predstaví André Holland. Ten sa bude snažiť, aby mu jeho klub nezatvorili a zároveň sa bude musieť vysporiadať s gangstermi, ktorým dlží peniaze. V tejto napätej situácii sa objaví jeho dcéra, ktorá so sebou prinesie ďalšie výzvy.

The Eddy
Zdroj: imdb.com

V seriáli sa taktiež objaví Amandla Stenberg (The Hate U Give), Melissa George (In Treatment), Adil Dehbi (How I Became a Superhero), Benjamin Biolay (La douleur), Tchéky Karyo (The Missing) a herecký debut si skúsi raper Sopico. Nie veľmi známy, ale talentovaný ansámbel. Tu je oficiálna synopsa:

Kedysi slávny New Yorkský jazzový pianista Elliot Udo (André Holland) je teraz spolumajiteľom parížskeho jazzového klubu – The Eddy. Tu vedie svoju kapelu spolu so speváčkou a priateľkou Majou (Joanna Kulig). Situácia sa vyhrotí po tom, ako sa Elliot dozvie, že jeho obchodný partner Farid (Tahar Rahim) môže mať prsty v nelegálnych praktikách ohľadom vedenia klubu. Do tejto nepríjemnej situácie prichádza Elliotova dcéra Julie (Amandla Stenberg) so svojimi vlastnými problémami. Elliotov osobný a pracovný život sa začne rýchlo rozpadať po tom, ako sa snaží konfrontovať svoju minulosť, zachrániť klub a ochrániť jeho najbližších.

Ďalšia pocta jazzu?

Seriál The Eddy vyzerá z prvého traileru, ako by sme mohli od Chazella očakávať, výborne. Vychádza z neho atmosféra kvalitnej a špinavej sociálnej drámy. Príbeh vyzerá byť podaný s použitím ručnej kamery (natočený na filmový materiál) a reálnych lokácií veľmi autenticky. The Eddy si budeme môcť na Netflixe vychutnať už 8. mája 2020.

Aj vy sa už veľmi tešíte na nový seriál Damiena Chazella?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -