Netflix vytiahol z rukáva ďalšie eso. Štýlová gangsterka vznikne ako seriál (+trailer)

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Milovaná čierna komédia vznikne ako seriál na Netflixe

V roku 2019 priniesol režisér Guy Ritchie úspešný film s názvom Slušní chlapci (v anglickom origináli The Gentlemen). Príbeh tejto akčnej komédie sa odohrával v Anglicku a sledoval drogového kráľa odchádzajúceho do dôchodku (Matthew McConaughey), čo v zločineckom podsvetí vyvolalo ostrý boj o moc a tiež hromadu komických situácií. Film u kritikov pohorel, diváci si ho však okamžite zamilovali. Guy Ritchie sa rozhodol svet filmu rozšíriť a vytvoril pre Netflix seriál The Gentlemen, ktorý práve dostal prvý trailer.

Aj napriek tomu, že seriál nesie rovnaký názov ako film, zameria sa na celkom nové postavy. Hlavného hrdinu Eddieho Halsteada stvárni Theo James, ktorý v seriáli zdedí obrovský majetok po svojom otcovi a nečakane sa ocitne na čele drogového impéria.

Seriál The Gentlemen predstavil prvý trailer

Trailer nám predstavil opäť humor, šikovnosť a násilnú akciu, pre ktorú bol pôvodný film úspešný. Vidíme v ňom Halsteada, ktorý síce nemá žiadne skúsenosti s riadením drogového podniku, no musí sa chopiť nového života zločinca, aby o novonadobudnutý majetok neprišiel. Podnikať tak začne s rôznymi zločincami a gangami.

Ritchie je na seriáli podpísaný do veľkej miery, keďže na projekte pôsobil ako výkonný producent aj scenárista. Zasadol aj na režisérsku stoličku, z celkového počtu ôsmich epizód režíroval dve. Zatiaľ nie je ale jasné, či seriál bude iba mini-sériou, alebo sa do budúcna môžeme tešiť na viacero sérií.

Podobne ako film, v ktorom sa okrem McConaugheyho ukázali herci ako Charlie Hunnam, Jeremy Strong, Hugh Grant alebo Colin Farrell, aj seriál bude mať silné obsadenie. Na jeho čele bude už spomínaný Theo James, no sekundovať mu budú Kaya Scodelario, Giancarlo Esposito, Joey Richardson, Daniel Ings, Freddie Fox a Vinnie Jones.

The Gentlemen vyjde v marci tohto roka na streamovacej platforme Netflix.

Ste milovníkmi tvorby Guya Ritchieho? Budete pozerať aj seriál z pera tohto režiséra?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -