Seriál The Last of Us bude režírovať aj Neil Druckmann z Naughty Dog

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Adaptácia sa blíži

Už dlhšiu dobe vieme, že sa v budúcnosti dočkáme adaptácie jednej z najpopulárnejších sérií od spoločnosti Naughty Dog vydávanej pod japonským Sony. Áno, The Last of Us dostane seriál, ktorý nás prevedie nielen udalosťami známymi z prvotnej hry. Prílev zahraničných správ navyše odhalil, že niektoré epizódy budú vedené priamo Neilom Druckmannom. Je to ale naozaj dobrá správa?

Kreatívny riaditeľ spoločnosti Naughty Dog, Neil Druckmann, momentálne patrí medzi kontroverzné, v istých kruhoch dokonca nenávidené persóny. Nakoľko už ubehol rok od pôvodného vydania, pravdepodobne viete, akými cestičkami sa v pokračovaní post-apokalyptickej survival akcie vydal a prečo bol svojho času za riskantné rozhodnutia značne hanený.

Každopádne, pompézne The Last of Us Part II si viedlo dobre ako v predajoch (až na početné vrátenia), tak i hodnoteniach tuzemskej a zahraničnej kritiky, pričom očividné kvality titulu upierať nemožno. Či už ide o fantastickú filmovú prezentáciu, dunivý gunplay alebo audiovizuálnu stránku. Čo sa týka naratívnej línie, tá bola predmetom najväčšej kritiky, avšak zručnosť scenáristického pera bola očividná. Záleží však ako veľmi ste schopný akceptovať autorské voľby a do akej miery boli vybudované vaše vlastné očakávania prameniace z marketingovej kampane.

Seriál The Last of Us bude režírovať i Neil Druckmann

V zahraničnom reporte sa medzi režisérmi pripravovanej adaptácie objavilo i meno Neil Druckmann. To znamená, že by spolu s ďalšími nepochybne talentovanými filmármi zrežíroval seriál The Last of Us, na ktorý mnohí netrpezlivo čakajú. Ostatne, adaptácia má spracovať ako dianie hry, tak aj doposiaľ nevidené udalosti, ktoré zrejme prepoja jednotku s druhou časťou napínavého príbehu.

Je to však dobrá správa pre samotný seriál? Táto otázka je tak trochu dvojsečná zbraň, pretože Druckmann je u mnohých fanúšikov na takzvanom blackliste. Títo jedinci ho následne kritizujú všade, kde sa náhodou objaví a súčasne všetko, čo vytvorí, je automaticky zlé.

the last of us seriál druckmann
Zdroj: manualdosgames.com

Najmä preto môže jeho réžia pôsobiť pre samotný seriál kontraproduktívne. Pokračovanie silne naratívnej akcie sa totiž nevyhlo review bombingu a takmer vždy, keď sa Druckmann niekde objavil, strhla sa naňho lavína negatívnych reakcií a urážok. A vzhľadom na to, že práve fanúšikovia nezriedka kritizujú aj kvalitné projekty, ktoré s objektom ich hnevu nemajú nič spoločné (viď. exkluzivita tretieho dielu ságy Metro na Epic Store), aj seriál The Last of Us sa môže dočkať nezmyselného kritizovania bez zjavného argumentačného podhubia.

Samozrejme, dúfame, že k tomu nedôjde, ale súčasne takúto situáciu vylúčiť nemožno. Neil Druckmann ale nepochybne talentovaný je a ak dôjde na jeho režírovanie, o kvalitu sa nemusíme báť. Preto si na výsledok budeme musieť počkať a až čas ukáže, čo sa nám seriál The Last of Us ponúkne.

Tešíte sa na túto očakávanú adaptáciu od HBO alebo si myslíte, že bude trpieť tradičným syndrómom obdobných hier, ktoré sa dočkali sfilmovania? Veríte v producentské schopnosti HBO a zainteresovaniu samotného Druckmanna? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -