Je rozhodnuté. Seriál The Last of Us spoznal svojho Joela a Ellie, zahrajú si ich hviezdy z Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Televízna adaptácia populárnej videohernej série od štúdia Naughty Dog sa posúva o veľký krok vpred. Seriál The Last of Us spoznal svoje obsadenie, hlavné postavy Joela a Ellie stvárni dvojica hercov z Game of Thrones. Minulý rok stanica HBO oznámila, že vyvíja seriál založený na jednej z najlepších hier 21. storočia. Jeho tvorca Craig Mazin je v spojitosti s HBO už známym menom, v roku 2019 nám priniesol skvelú dramatickú minisériu Chernobyl.

Pri tvorbe ho doplní Neil Druckmann z Naughty Dog, ktorý je známy najmä vďaka svojej práci na franšízach videohier Uncharted a The Last of Us. Za príbeh hry The Last of Us Part II síce dostal od určitej časti fanúšikov výplach žalúdka, napriek tomu sa jednalo o excelentne zvládnutú hru. Je teda viac než jasné, že sa adaptácia pre televízne obrazovky nachádza v tých najlepších rukách. Ktorá herecká dvojica teda stvárni Joela a Ellie?

Seriál The Last of Us spoznal svoje obsadenie

Server The Hollywood Reporter exkluzívne informoval o tom, že do úlohy Ellie bola obsadená 17-ročná britská herečka Bella Ramsey. Dvere do sveta Hollywoodu jej otvoril seriál Game of Thrones, v ktorom stvárnila na svoj vek naozaj drsnú Lyannu Mormont. Fanúšikovia jej postavu absolútne žrali a nepochybne nás presvedčila o jej hereckom talente. Pre HBO pokračovala vo vedľajšej úlohe seriálu His Dark Materials. Túto novinku potvrdil režisér a scenárista Neil Druckmann na svojom Twitteri.

Pár hodín na to prišla od portálu Deadline správa o obsadení druhej hlavnej postavy, Joela. A teraz sa pripravte, pretože toho stvárni obľúbenec fanúšikov Pedro Pascal. Aktuálne známy najmä vďaka úlohe Dina Djarina v Star Wars seriáli The Mandalorian na Disney+. Tiež má svoju minulosť s HBO, kedy v Game of Thrones stvárnil obávaného bojovníka Oberyna Martella. Medzi jeho ďalšie projekty patria Wonder Woman 1984, Narcos alebo Kingsman: Zlatý kruh.

Bella Ramsey a Pedro Pascal
Bella Ramsey a Pedro Pascal; Zdroj: verietyinfo.com

Čakali sme snáď všetko, ale túto dvojicu určite nie. Fanúšikovské obsadenie sa väčšinou točilo okolo mien Hugh Jackman alebo Nikolaj Coster-Waldau ako Joel a Kaitlyn Dever či Sophia Lillis ako Ellie. Tým samozrejme nespochybňujeme výber, pre ktorý sa HBO nakoniec rozhodlo.

Príbeh seriálu doplní ten herný

Čo sa príbehu týka, prvá hra na PlayStation sleduje Joela a Ellie na ich ceste krajinou za vytvorením protilátky voči globálnemu vírusu. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no Mazin nám poskytol aspoň malý náhľad na smer, ktorým sa príbeh seriálu vyberie.

Prezradil, že všetky zmeny, ktoré vykonajú, “veci vyplnia” a vôbec nič nevyvrátia naspäť. Všetkých ubezpečil, že HBO nezničí nič, čo poznáme z hernej série. Práve naopak. Televízna adaptácia plánuje veci z herného príbehu doplniť.

Čo hovoríte na obsadenie Pedra a Belly? Ste s touto dvojicou spokojní, alebo ste si v úlohe predstavovali niekoho iného? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -