Vieme, čo máme očakávať od príbehu seriálu The Last of Us. Doplní herný príbeh?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kontroverzný príbeh hry The Last of Us Part II rozdelil hráčov na dva tábory. Pre jednu polovicu ním séria úplne skončila, tá druhá naopak rešpektuje voľby tvorcov. Aj napriek rozporuplným názorom sa väčšina teší na seriál The Last of Us od HBO, ktorý bol oznámený ešte pred vydaním druhej hry.

Zatiaľ vieme, že sa oň postará Craig Mazin, ktorý má na konte aj úspešný seriál Chernobyl. Scenár a výkonnú produkciu má na starosti Neil Druckmann, otec hernej série, ktorý vytvoril obe časti. Je teda viac než jasné, že sa adaptácia pre televízne obrazovky nachádza v tých najlepších rukách.

The Last of Us
Zdroj: gamesradar.com

Aký príbeh prinesie seriál The Last of Us od HBO?

Herecké obsadenie a ani približný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no Mazin nám poskytol aspoň malý náhľad na smer, ktorým sa príbeh vyberie. Prezradil, že všetky zmeny, ktoré vykonajú, „veci vyplnia“ a vôbec nič nevyvrátia naspäť.

„Myslím si, že sa fanúšikovia boja toho, keď licenciu na dielo dostane niekto iný, že títo ľudia tomu poriadne nerozumejú, a že to plánujú zmeniť.“

Tvrdí tvorca seriálu. Všetkých ubezpečil, že HBO nezničí nič, čo poznáme z hernej série. Práve naopak. Televízna adaptácia plánuje veci z herného príbehu doplniť.

„V tomto prípade na tom pracujem s človekom, ktorý to vytvoril. Takže všetky zmeny, ktoré vykonáme, sú myslené na doplnenie vecí a expandovanie, nie na vyvrátenie, ale skôr na vylepšenie. Vytvárame nové a taktiež pretvárame to, čo už existuje, aby sme predstavili iný formát. Je to pre mňa akési splnenie sna.“

seriál The Last of Us
Zdroj: theverge.com

Mazin nakoniec prezradil, že je trochu nervózny vzhľadom na to, aké emocionálne spojenie majú fanúšikovia s touto hrou.

„Myslím si, že sa asi na chvíľu skryjem v bunkri, pretože nedokážete urobiť každého šťastným.“

Presne táto veta úžasne sedí aj na hru The Last of Us Part II. Štúdio Naugthy Dog jednoducho nedokázalo vyhovieť všetkým hráčom. Každopádne, príbeh seriálu bude zameraný na udalosti z prvej hry. Zatiaľ nie je známe, či sa dostaneme aj do teritória príbehu pokračovania. Produkciu má na starosti Sony Pictures Television a nedávno založené PlayStation Productions.

Tešíte sa na seriál The Last of Us od HBO aj napriek príbehu druhej časti hry? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -