‚The Last of Us‘: Joel a Ellie sa dočkajú seriálového spracovania. Kto sa o seriál postará?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už 29. mája 2020 sa konečne dočkáme pokračovania obľúbenej hry The Last of Us, ktorá nám v roku 2013 priniesla na konzoly PlayStation jeden z najlepších herných príbehov vôbec. Pokračovanie nesie názov The Last of Us Part II a namiesto Joela sa v hlavnej úlohe tentokrát predstaví už dospelá Ellie.

Pár mesiacov pred vydaním k nám prichádza aj radostná správa o vzniku seriálovej adaptácie, pričom na hranú verziu čakáme už dlhé roky. Herné vývojárske štúdio Naughty Dog sa však do filmovej adaptácie nepúšťalo a namiesto toho sa zameralo na tvorbu filmu Uncharted. Preto v tej správnej chvíli prichádza stanica HBO a oficiálne oznamuje vznik seriálu The Last of Us.

The Last of Us
Zdroj: gamesradar.com

HBO natočí seriál The Last of Us

Určite vás potešíme menami tvorcov, ktorí sa o seriál v spolupráci s HBO postarajú. Prvým menom je Craig Mazin, tvorca najobľúbenejšieho seriálu roku 2019 – Chernobyl. Práve on sa postará o adaptáciu tohto herného hitu na malé obrazovky a jeho predchádzajúci seriál je zárukou kvality.

Druhým menom je Neil Druckmann, scenárista a kreatívny direktor tejto hernej série, takže v podstate ten najpovolanejší na túto robotu. Spolu s Mazinom sa postará o scenár a výkonnú produkciu seriálu. Projekt vznikne v koprodukcii so Sony Pictures Television a spojení s PlayStation Productions, pre ktorých pôjde o vôbec prvú skúsenosť s televíznym seriálom.

Logan
Zdroj: twitter.com

Produkčné štúdio PlayStation Productions vzniklo práve s vidinou adaptácie exkluzívnych PlayStation titulov do filmov a seriálov. Ich prvým filmovým projektom je vyššie spomenutý Uncharted a taktiež by sa mali postarať aj o seriál Twisted Metal. Čo sa týka seriálu The Last of Us, tak ten pokryje udalosti originálnej hry a možno uvidíme aj niečo z očakávaného pokračovania The Last of Us Part II.

Herecký ansámbel vrátane obsadenia Joela a Ellie zatiaľ nepoznáme, no o túžbach fanúšikov už určite viete. Všetci si v týchto úlohách predstavujú Hugha Jackmana a Dafne Keen, ktorí vo filme Logan stvárnili Wolverina a Lauru. Na odhalenie hercov si však ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Tešíte sa, že seriál vznikne pod krídlami tak talentovaných ľudí? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -