Seriál The Walking Dead nám stále má čo povedať. Kam smeruje ďalej?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

V roku 2003 Robert Kirkman vydal svoj prvý komiks zo sveta mŕtvych. Potom sa seriál The Walking Dead sa ihneď dostal do povedomia svojou jedinečnosťou. Príbeh ľudí, ktorí sa spamätávajú z apokalypsy na čele so šerifom Rickom Grimesom v roku 2010 dostal aj vlastné seriálové spracovanie, ktoré vysielajú dodnes.

Pre spoločnosť AMC sa The Walking Dead ihneď stal vlajkovým seriálom. Avšak každý príbeh má svoj koniec a pokiaľ sa seriál bude držať svojej komiksovej predlohy, tak nás v blízkej budúcnosti čaká istý koniec hlavnej dejovej línie z tohto univerza. Čo však príde potom?

Končí seriál The Walking Dead?

Silný emotívny príbeh, ktorý je tu s nami už 10 rokov, by sa mal pomaly dočkať svojho konca. Pred pár rokmi vedenie AMC oznámilo, že sa seriál dočká približne 12 sérií. Vtedy nám to prišlo veľa, nakoľko sme boli na práve vysielajúcej šiestej sérií. Ani sme sa nenazdali a už o mesiac tu máme druhú polovicu práve prebiehajúcej desiatej série, ktorá by mala byť práve posledná pre herečku Danai Guriru ako Michonne.

deviata séria The Walking Dead časový skok
Zdroj: serieously.com

Po vojne so Šepkačmi, ku ktorej sa schyľuje, nám ostáva už len posledná nevyrozprávaná dejová línia. Odhalenie skupiny Commonwealth, ktorá by mala mať na svedomí Rickove zmiznutie, je predposledná zastávka na ceste ku koncu tohto seriálu. Ak sa však tvorcovia nerozhodnú, že si vyplnia seriál ďalšími príbehmi a postavami, ktoré nemajú základ v komikse. Toto je žiaľ otázka, na ktorú zatiaľ nepoznáme odpoveď.

Je naozaj koniec?

Pokiaľ sa však aj dočkáme konca hlavného príbehu zo sveta The Walking Dead, tak fanúšikovia nemusia ani zďaleka smútiť! Ako uviedla spoločnosť AMC pre rozhovor s Variety, vo svete je stále plno príbehov, ktoré sa dajú vyrozprávať.

Rick s jeho skupinou predsa len nie sú jediní, čo bojujú o život. Nasvedčuje tomu aj spin-off seriál Fear The Walking Dead, ktorý bude mať tento rok premiéru šiestej série a taktiež aj nový seriál The Walking Dead: World Beyond, ktorý bude mať premiéru tento rok.

rick grimes walking dead
Zdroj: screenrant.com

AMC si chce ponechať značku The Walking Dead tak dlho, ako sa len bude dať. My však rozhodne nemáme nič proti. Ale predsa len je dobré sa riadiť pravidlom, že všetkého veľa škodí. Čo k tomu povedala programová šéfka AMC, Sarah Barbett?

„Myslím si, že je stále veľa príbehov, ktoré by mali byť povedané v tomto univerze. A povedala by som to, čo by som povedala o každom vývoji v AMC – to, že to musí byť kreatívne výnimočné.“

Už je len otázkou času, čo nám prinesie značka The Walking Dead v budúcnosti. Najbližšie sa však môžeme tešiť na celovečerný film o Rickovi a čo nasledovalo po jeho poslednej epizóde v seriáli.

K tomu sa ešte budúci mesiac dočkáme pokračovania desiatej série The Walking Dead a tento rok dostaneme aj Fear The Walking Dead v tesnom závese za The Walking Dead: World Beyond. Ako sa budú príbehy vyvíjať a čo nám prinesie nový seriál? Neostáva nám nič iné, len si počkať.

Máte radi The Walking Dead? Ste spokojní s vyjadrením AMC? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -