Seriál The Walking Dead nám v poslednej časti priniesol najikonickejšiu scénu z komiksov

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Seriál The Walking Dead tu s nami je už nejaký ten čas. Robert Kirkman, autor komiksu, minulý rok ukončil niekoľkoročnú púť tejto série. Zatiaľ čo komiks skončil, tak seriál pokračuje ďalej so svojou aktuálne prebiehajúcou desiatou sériou. Tvorcovia sa snažia držať predlohy od Kirkmana, no nie vždy sa im to podarí.

Často krát sa stalo, že sa vyhli udalostiam z komiksu a následne si realitu upravili podľa seba, čo nemalo veľmi dobrý dopad. Posledné 2 série má však na starosti showrunnerka Angela Kang, ktorá vdýchla seriálu nový život. Angela sa snaží držať sa komiksovej predlohy. O tom svedčí aj šokujúca scéna z poslednej epizódy s názvom „Walk with us„.

Seriál The Walking Dead naberá na obrátkach

Po tom, čo nás navždy zo seriálu opustil všetkými milovaný Rick Grimes, sme si mysleli, že seriál bez neho nebude fungovať. Opak je však pravdou. Seriál je dynamickejší, nie je zameraný len na jednu postavu a konečne sa do popredia dostali aj postavy s obrovským potenciálom. Svoje o tom vie aj Negan, ktorého hraje Jeffrey Dean Morgan.

Seriál The Walking Dead
Zdroj: comicbook.com

Ten bol hlavným antagonistom v siedmej a ôsmej sérii, keď viedol vojnu proti našim hrdinom. V deviatej sérii sme videli, ako sa postupne mení, no veľa priestoru nemal. Teraz však prišla desiata séria, ktorá bude práve pre Negana kľúčová. Nechcem nič prezrádzať, no čitatelia komiksu určite vedia o čom hovorím.

Mimo toho sa nám v minulej sérii ukázali aj noví záporáci, ktorí sú celkom zvláštni. Na čele tejto skupiny stojí ich vodkyňa Alfa, ktorá je veľmi nemilosrdná. Konflikt, ktorý trvá takmer 2 série pomaly vrcholí a nikto nie je v bezpečí. Alfa má totiž zbraň hromadného ničenia a to je horda nemŕtvych, ktorých dokáže za pomoci svojich podriadených manipulovať.

Seriál The Walking Dead
Zdroj: walkingdead.wikia.com

Komiks vs seriál

Práve tu sa v komikse odohrala sekvencia, ktorú nikto nečakal. Po tom, čo sa Negan votrel k Šepkačom, tak ho všetci začali nenávidieť. Len málokto ale tušil, že tento Neganov plán má oveľa hlbšiu myšlienku, než si len šplhnúť u Alfy. Tento moment sa konečne dostal aj do seriálu a nejeden divák ostal zaskočený.

Seriál sa práve vďaka svojim nepredvídateľným momentom dostal tam, kde je. Čo sa teda stane naším hrdinom ďalej? Vojna ešte nie je u konca, no práve Negan spôsobil, že bude mať rýchly a trpký koniec. Kto prežije a kto zomrie sa zrejme dozvieme až vo finálnej epizóde, kde vojna vyvrcholí. My sa však môžeme tešiť na nasledujúcu epizódu, ktorá bude pre postavu Michonne posledná.

Videli ste už spomínanú scénu? Viete o čo ide? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -