Seriál The Walking Dead oficiálne končí svoju dlhoročnú púť. Ktorá séria bude poslednou?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vlajkový seriál od AMC sa pomaly blíži ku koncu svojej dlhoročnej cesty. Obľúbený The Walking Dead sme videli premiérovo v roku 2010 a už v najbližších rokoch sa pripravte na príchod ďalšieho spin-off zombie seriálu, ktorého názov nám zatiaľ tvorcovia neodhalili.

Posledná 11. séria bude obsahovať 24 epizód a finálnu časť si pozrieme v roku 2022. No už o rok na to je v plánoch spomínaný spin-off, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstavia postavy Daryl Dixon (Norman Reedus) a Carol Peletier (Melissa McBride). Ak sa nič nepokazí, AMC vypustí pripravovanú novinku v priebehu roku 2023.

The Walking Dead spinoff
Zdroj: tvguide.com

The Walking Dead sa blíži ku koncu a nahradí ho ďalší spin-off

Aj keď to znie ako smutná správa, fanúšikovia môžu ostať pokojní. Predsa len, posledné série kvalita seriálu rapídne upadala a ukončenie môže budúcnosti tohto zombie univerza len pomôcť. Takto sa k celej situácii vyjadrila showrunnerka a výkonná producentka Angela Kang:

„Teším sa, keď sa pridám k našim skvelým scenáristom, producentom, režisérom, hercom a štábu, aby sme našim fanúšikom v priebehu nasledujúcich dvoch rokov priniesli túto epickú poslednú kapitolu príbehu Roberta Kirkmana. The Walking Dead je mojím kreatívnym domovom už celé desaťročie a preto je trpko-sladké ukončiť ju, ale nedá sa nič robiť. Pozitívnou správou jej vývoj novej série pre Daryla a Carol. Práca s Normanom Reedusom a Melissou McBrideovou bola vrcholom mojej kariéry a som nadšená, že dokážeme i naďalej prinášať nové príbehy.“

Poteší aj skutočnosť, že už teraz je na zozname pripravovaných projektov niekoľko spin-off seriálov (The Walking Dead: World Beyond) a filmov, v ktorých sa objaví Rick Grimes (Andrew Lincoln).

The Walking Dead spinoff
Zdroj: chicagotribune.com

Končí The Walking Dead kvôli koronavírusu?

Ak si odmyslíme kvalitu posledných sérií, The Walking Dead nemal jediný dôvod skončiť. Predsa len, šéfka AMC Sarah Barnett už v minulosti avizovala, že The Walking Dead je nekonečný vesmír. Kde sa stala chyba?

Aktuálne informácie o budúcnosti seriálu len potvrdzujú, že koronavírus spomalil dynamiku celej šou a za posledného pol roka z dôvodu šíriacej sa pandémie stratili obrovský balík peňazí. Aj preto sa AMC rozhodlo seriál ukončiť a namiesto toho ho nahradí projekt s menším rozpočtom.

Čo hovoríte na seriál The Walking Dead, ktorý pomaly končí a nahradí ho spin-off? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -