Chystaný seriál Truth Seekers ukazuje, ako Simon Pegg a Nick Frost naháňajú duchov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Seriál Truth Seekers ako ďalší projekt Frosta a Pegga

Simon Pegg a Nick Frost sú mená, ktoré netreba predstavovať. Teraz už takmer legendy britského humoru priniesli voľnú trilógiou spojenú zmrzlinou (Cornetto alebo Blood and Ice Cream trilogy). Teraz chystajú ďalšiu komédiu, ktorá bude mať aj hororový nádych. Seriál Truth Seekers ich ukáže ako lovcov duchov.

Herecká, scenáristická a režisérska dvojica nám priniesla úspešnú spomínanú trilógiu. Obsahovala hororovú komédiu so zombie Súmrat mŕtvych, frašku z policajného prostredia Jednotka príliš rýchleho nasadenia a tiež vtipné apokalyptické sci-fi Na konci sveta. Do vedeckej fantastiky sa ponorili aj vo svojom projekt Paul o veľmi svojráznom mimozemšťanovi a dvoch geekoch.

truth_seekers
Zdroj: comedy.co.uk

Návrat k hororovej komédii

K tomu, čo ich najviac definovalo, teda ku komédii, ktorá obsahuje aj strašidelné prvky, sa vracajú v chystanej sérii pre Amazon. Seriál Truth Seekers (hľadači pravdy) bude o… no, o hľadaní pravdy. Predstaví skupinu lovcov duchov na nesprávnom mieste. Oficiálny popis seriálu znie momentálne takto:

„Truth Seekers je hororová komédia o vyšetrovateľoch paranormálnych javov na voľnej nohe. Odhaľujú a natáčajú duchov po celej Británii, pričom svoje dobrodružstvá zdieľajú online, aby ich každý videl. Avšak, pritom ako navštevujú strašidelné kostoly, podzemné bunkre a opustené nemocnice so svojou sadou podomácky vyrobených detektorov duchov, ich NADPRIRODZENÉ zážitky sa stávajú častejšími, nebezpečnejšími a smrteľnejšími. Dokonca začínajú odhaľovať konšpiráciu, ktorá môže priniesť armageddon na celú ľudskú rasu.

Zasadené do mysteriózneho sveta plného desu a monštier mimo dohľadu, Truth Seekers mieša veľmi vtipné s veľmi desivým vo vzrušujúcom spôsobe rozprávanie príbehu.“

Titulné role si samozrejme strihnú Pegg a Frost, ktorí sa objavia ako postavy menom Dave a Gus. Objaví sa aj ďalšia britská herecká legenda Malcolm McDowell (poznáme ho z Mechanického pomaranča) a ďalej hrajú Samson Kayo (Dollitle), Emma D’Arcy (Hanna) a Susan Wokoma (seriál Year of The Rabbit).

truth-seekers-nick-frost
Zdroj: amazon.co.uk

Na seriáli pracuje skutočne skúsený tím

Takýto kreatívny mix žánrov, ktorý nás iste podľa popisu dostatočne pobaví, napísal Simon Pegg aj s ďalším anglickými komikmi, ktorí majú veľa skúseností s humorom. Sú nimi Nat Saunders (Big Train) a James Serefinowicz (Sick Note). O réžiu sa postará primárne Jim Field Smith, ktorý priniesol nedávno na Netflix veľmi dobrú sériu Criminal.

truth-seekers-simon-pegg
Zdroj: amazon.co.uk

Seriál Truth Seekers teda vyzerá, že je v tých najlepších rukách. Ak sa dočkáme klasickej hororovej komédie, na akú sme zvyknutí z časov Shauna v boji proti zombie, tak som už teraz spokojný. Talentovaná skupina okolo filmu a herecké obsadenie tomu tiež pridáva na miere nadšenia. A malý bonus k tomu na záver – len skúste povedať, že už na fotografii vás Simon Pegg nepobavil v lacnom príčesku.

Ste zvedaví na seriál Truth Seekers? Myslíte si, že pôjde o ďalší úspešný komediálny zárez pre Simona Pegga a Nicka Frosta? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -