Ridley Scott je oficiálne späť. Obávaný Votrelec dostane televízny seriál, terorizovať bude planétu Zem

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vo vesmíre vás nikto nebude počuť kričať. Ale na planéte Zem áno. Pre všetkých fanúšikov prerastených Xenomorfov prinášame úsmenú správu. Po mesiacoch špekulácií o tom, akým smerom sa posunie kultová značka pod hlavičkou Disney, sme konečne dostali odpoveď. Počas Disney Investor Day 2020 bol oficiálne predstavený televízny seriál Votrelec, ktorý bude vysielať stanica FX a streamovacia služba Hulu.

Obávaný vesmírny lovec už stihol terorizovať vo filmoch, hrách, knihách a dokonca komiksoch, no seriálovej produkcie sa dočkáme po prvýkrát. A naozaj sa máme na čo tešiť, pretože producentské kormidlo zoberie do rúk samotný otec série Ridley Scott. Aj keď mnohí ho po filmoch Prometheus a Votrelec: Covenant považujú za starého senilného sci-fi blázna.

Zdroj: kollytalk.com

Seriál Votrelec od stanice FX

Predseda spoločnosti FX John Landgraf oznámil, že televízia vyvíja seriál zasadený do sveta filmov Votrelec. Tvorcom a showrunnerom bude Noah Hawley, ktorého portfólio je zárukou kvality. Na konte má totiž seriály ako Fargo alebo Legion, ktoré boli po kritickej stránke úspešné.

Landgraf ďalej prezradil, že seriál s jednoduchým názvom Votrelec bude vôbec prvou súčasťou franšízy, ktorá sa bude odohrávať na planéte Zem. Bohužiaľ, ostatné informácie týkajúce sa príbehu, obsadenia či dátumu vydania sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Odhalené nám bolo iba oficiálne logo, ktoré nájdete priložené nižšie pod týmto odstavcom.

„Strašidelná, vzrušujúca jazda zasadená do nie príliš ďalekej budúcnosti tu na Zemi.“

Takto seriál popísal John Landgraf. Veríme, že sa o réžiu epizódy alebo dvoch postará sám Ridley Scott, ktorý nám len nedávno potvrdil svoje seriálové kvality. Režíroval a produkoval totiž dve epizódy sci-fi novinky Raised by Wolves od HBO, ktoré sa veľmi podobali tematike Votrelca. Niektorí seriál dokonca považujú za to, čím mal pôvodne byť film Prometheus.

Každopádne, na seriál sa veľmi tešíme a dúfame, že výborne spojí mrazivý horor originálneho filmu z roku 1979 s akčnou vložkou pokračovania Votrelci (1986) od režiséra Jamesa Camerona. O všetkých aktualizáciach ohľadom seriálu vás budeme včas informovať.

Tešíte sa na seriál Votrelec a veríte, že ruku k dielu pridá po stránke réžie aj Ridley Scott? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -