Nadchádzajúce stolové hry pre všetkých milovníkov filmov a seriálov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Videohry založené na filmovej a seriálovej tematike už poznáme. Čo však zábavný priemysel ponúka pre všetkých „klasickejších“ hráčov, ktorí si radšej užijú partičku s kamarátmi pri stolovej hre? Našťastie si to svoje pravé orechové môžu nájsť aj milovníci filmov, seriálov a zároveň stolových hier.

Napríklad také legendárne Monopoly nájdete aj vo verzii Star Wars, Game of Thrones či dokonca Avengers. V Hollywoode to dokonca funguje aj opačne, kedy sa natáčajú filmy založené na stolových hrách (Jumanji, Zathura). Poďme sa tak spolu pozrieť na tie najzaujímavejšie nadchádzajúce stolové hry, ktoré sa pýšia filmovými a seriálovými motívmi!

Monopoly

filmové stolové hry
Zdroj: movieweb.com

Pokiaľ sa tešíte na tohtoročné pokračovanie hororu To, určite vás poteší aj nový motív legendárnej hry Monopoly. S vašimi kamarátmi sa totižto presuniete do mestečka Derry v štáte Maine, kde budete kupovať, predávať a vymieňať vaše pozemky.

Miesto klasických figúrok na vás čakajú tematické veci ako inhalátor, papierová lodička alebo bicykel. Zároveň si svoje apartmány budete stavať pri známych lokalitách ako Pennywise-ová skrýša alebo stokách. Monopoly: IT bude dostupné neskôr tento rok.

Clue

filmové stolové hry
Zdroj: movieweb.com

Pennywise sa dokonca dostane aj do klasickej mysterióznej hry s názvom Clue! V koži Billa Denbrougha a jeho kamarátov budete odkrývať tajomný plán tancujúceho klauna.

Budete cestovať medzi domom na Neibolt Street, synagógou či verejnou knižnicou mestečka Derry. Vyhýbať sa musíte červeným balónom, ktoré môžu predčasne ukončiť vašu misiu za odhalením pravdy. Stolová hra Clue: IT bude dostupná už tento mesiac!

Dungeons & Dragons 

filmové stolové hry
Zdroj: bustle.com

Pravdepodobne najväčším prekvapením je tematika ikonickej hry Dungeons & Dragons. Hasbro nám totižto už 1. mája 2019 prinesie túto stolovú hru v prevedení seriálu Stranger Things! No a pokiaľ si dobre pamätáte, práve partia kamarátov v tomto seriáli hrávala túto klasiku.

Ide o základný set, ktorý však stačí aj úplným začiatočníkom s týmto RPG titulom. Zahrať si budete môcť za vaše obľúbené postavy zo seriálu a set obsahuje aj dve figúrky Demogorgonov, pričom jednu z nich si môžete namaľovať sami. Okrem kozmetických úprav sa dočká aj pozmenenej kampane – takže si budete môcť zahrať jeden z Mike-ových príbehov.

Tak čo, na ktorú z hier máte zálusk? Zaobstarali by ste si radšej Monopoly, Clue či Dungeons & Dragons?

Zdroj: movieweb.com, bustle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -