Seriálový Green Lantern bude homosexuál. Stvárni ho herec z drámy Vojnový kôň

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Seriálový Green Lantern Corps naberá herecké obsadenie. Štúdio Warner Bros. projektu očividne verí, pretože práve kvôli nemu sa v Zack Snyder’s Justice League neukázal jeden z Lanternov. Režisér Zack Snyder len pár dní dozadu odhalil fanúšikom, ako by v jeho prevedení vyzeral John Stewart. Vo filme ho mal stvárniť herec Wayne T. Carr, no do finálneho strihu sa nakoniec nedostal.

Nahradený bol postavou Martian Manhunter (Harry Lennix) z jednoduchého dôvodu. Štúdio si chcelo predstavenie Green Lanterna v DCEU nechať na spomínaný seriál. Ten už pred nejakým časom obsadil jedného z tímu. Postavu menom Guy Gardner stvárni Finn Wittrock. Chýbať tiež nebudú Sinestro, Jessica Cruz a Simon Baz. Každopádne, nové správy predstavujú ďalšieho obsadeného Lanterna.

wayne t carr green lantern
Koncept herca Wayne T. Carr v úlohe Johna Stewarta; Zdroj: screenrant.com

Green Lantern bude homosexuál

Server Deadline informuje, že v posledných fázach jednania sa nachádza herec Jeremy Irvine (Vojnový kôň, Pád). Ten na seba zoberie rolu Alana Scotta, ktorého fanúšikovia komiksov dôverne poznajú. Jedná sa totiž o originálneho Green Lanterna, vôbec prvého na stránkach DC komiksov. Predstavený bol ešte v roku 1940 ako prvý superhrdina, ktorý niesol meno Green Lantern.

Na rozdiel od ostatných vesmírnych strážcov mala sila jeho prsteňa mýtický pôvod namiesto kozmického. Neskôr, počas striebornej éry komiksov bol predstavený Hal Jordan, no Alan Scott si vždy našiel svoje miesto. Raz bol dokonca súčasťou tímu The Justice Society of America. O dlhé roky neskôr, počas relaunchu komiksových sérií The New 52, nastala s postavou veľká zmena.

Jeremy Irvine Green Lantern
Jeremy Irvine ako Alan Scott; Zdroj: joblo.com

Alan Scott bol predstavený ako homosexuál, pričom túto verziu uvidíme v seriáli Green Lantern Corps. Bol prvým Green Lanternom na planéte Zem, zatiaľ čo v osobnom živote robil agenta FBI. Vieme, že príbeh seriálu sa bude odohrávať v rozmedzí desiatok dekád. Dejová línia Alana Scotta tak bude zasadená do 40. rokov minulého storočia, kedy svoju orientáciu skrýval.

Rok 1941 tak pokryje Jeremy Irvine v úlohe Alana Scotta. Neskorší rok 1984 predstaví Finn Wittrock ako Guy Gardner. Stále tak čakáme na obsadenie dvoch najznámejších strážcov – Hala Jordana a Johna Stewarta. Ich dejová línia by sa mala odohrávať v súčasnosti. Scenár pripravovaného seriálu majú na starosti Greg Berlanti, Marc Guggenheim a Seth Grahame-Smith. Vysielať ho bude streamovacia služba HBO Max.

Finn Wittrock Green Lantern
Finn Wittrock ako Guy Gardner; Zdroj: thedirect.com

Čo zatiaľ hovoríte na smer, akým sa seriálový projekt uberá? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -