Seriály

Do seriálového sveta prišlo hneď niekoľko veľkých zmien! Ktoré hity už nebudú pokračovať?

Možno ste to už postrehli, do seriálového sveta prišlo za poslednú dobu mnoho zmien. Jednalo sa o pomerne očakávané rozhodnutia, ktorých príchod bol len otázkou času. Pripravili sme si preto pre vás článok, v ktorom sa zameriame na tie najvýraznejšie a najväčšie!

Inhumans

Zdroj: thedailybeast.com

ABC konečne oficiálne oznámilo, že seriáloví Inhumans naozaj končia po prvej sezóne. Nie je sa však čomu čudovať, toto rozhodnutie sme všetci už dlho očakávali a nezastavilo to ani to, keď prezident stanice ešte začiatkom tohto roka tvrdil, že finálneho verdiktu zatiaľ niet. Vtedy ešte vravel, že sa stále musia rozhodnúť, či bude bude seriál vlastne pokračovať, no tým nám len potvrdil zlé zvesti. Každopádne, aj tak by sa jednalo len o formalitu, najmä preto, lebo hviezda seriálu Anson Mount sa pripojil ku konkurenčnej stanici, ktorou je CBS. Konkrétnejšie sa pridal do obsadenia ich nového, úspešného seriálu, ktorým je Star Trek: Discovery. Podľa všetkého by mal v druhej sérii zohrávať jednu z hlavných postáv. Bolo by teda hlúpe, keby Inhumans bežali bez Black Bolta. Konečne si však môžeme povedať, že je koniec a otvára sa tak miesto pre nové, dúfame, že kvalitnejšie seriály.

Seriál Inhumans od Marvelu nám rozpráva rozsiahlu ságu kráľovskej rodiny Inhumanov, ktorým vládne záhadný kráľ Black Bolt. Jeho silou je jeho hlas, ktorý je tak silný, že aj najmenší šepot môže zničiť celé mesto. Kráľovská rodina je rozdelená vojenským prevratom. Ťažko, no predsa len sa rodine podarí utiecť. Dostávajú sa na Havaj, kde prekvapene spoznávajú tamojšiu prírodu a ľudí. Toto stretnutie neskôr môže zachrániť nie len ich, ale aj samotnú Zem.

Lucifer

Zdroj: comicbook.com

Podobne ako u Inhumans, tak aj pri Luciferovi sa dal koniec pomaly, ale isto očakávať. Seriál bojoval s veľkým úpadkom sledovanosti a bol považovaný za show v bubline, čiže sa nejak nevyvíjal a neposúval. Od prvej série stratil až 20% svojich divákov, čo je naozaj veľké číslo. FOX sa tak očividne radšej vyhol tomu, aby začínal štvrtú sériu s nízkym počtom divákov. Aj napriek tomu, že seriál je oficiálne zrušený sa však snažia fanúšikovia, ako aj predstaviteľ Lucifera či režiséra seriálu show zachrániť a dúfajú, že si show pod seba zoberie niekto z konkurencie, ako napríklad The CW. Šanca na obnovenie seriálu je zatiaľ pomerne nízka, avšak to nikto nikdy presne nevie. Ostáva nám teda len čakať, ako sa to celé vyvinie.

Lucifer je dramatický seriál založený na komiksovej predlohe od DC Comics/Vertigo toho istého názvu. Sériu komiksov napísal Mike Carey. Seriál má dokopy tri série a po prvýkrát sa dostal na obrazovky začiatkom roka 2016. Show sa zameriava na samotného Diabla, Lucifera Morningstara, ktorý opúšťa pekelné jamy a dostáva sa do normálneho sveta, kde začína žiť s obyčajnými smrteľníkmi. Začína tak svoju rebéliu voči jeho otcovi (tomu hore) a dokonca spolupracuje s LAPD (Los Angeles Police Department).

The Last Man On Earth

Zdroj: pastemagazine.com

Zrušenie tohto seriálu bolo určite jedným z najväčších sklamaní, avšak koniec sa dal opäť očakávať. Ako inak, môže za to malá sledovanosť, čo je pomerne divné, keďže seriál ponúkal unikátny, no predovšetkým vtipný zážitok. Aj napriek tomu však show zaostávala v počte priemerných týždenných videní – v poradí boli až na šiestom mieste. Jedná sa teda o umiestnenie na jednej z posledných priečok, keďže FOX vlastní dokopy 9 komédii. Čo však treba povedať je určite fakt, že FOX si s týmto rozhodnutím u fanúšikov poriadne zavaril, keďže seriál nijak neukončil a dej nechal otvorený s obrovským cliffhangerom. Šanca, že by si niektorá z konkurenčných spoločností seriál vzala pod seba je pomerne nízka, preto nám len zostáva dúfať a modliť sa v nemožné. Túto smutnú novinu nám oznámila jedna z herečiek seriálu na jej Instagrame.

Seriál sa zameriava na post-apokalyptický svet, ktorý je zničený vírusom. Tento vírus pozabíjal celú populáciu sveta, vrátane zvierat. Teda, až na jednu výnimku, ktorou je Phil Miller (Will Forte). Tomu sa podarilo nejakým spôsobom prežiť a cestuje po celej Amerike v autobuse a na každý billboard sprejuje “Alive in Tucson” s nádejou, že sa tam jedného dňa niekto objaví. Po usadení sa v Tucsone, ktorý je jeho rodným domovom si užíva život, avšak to netrvá večne. Po čase zistí, že život osamote nestojí za to a snaží sa spáchať samovraždu, no pár sekúnd predtým, ako ju vykoná stretáva ďalšieho človeka.

Brooklyn Nine-Nine

Zdroj: vox.com

Ukončenie tohto seriálu bolo pre nás naozaj neuveriteľne veľkým sklamaním. Bolo to až nepochopiteľné, keďže o tom, že by seriál nejak stagnoval, čo sa sledovanosti týka sme nevedeli. Konieckoncov sme sa dozvedeli, že za koncom produkcie stojí to, že FOX sa rozhodol vytvoriť miesto vo vysielaní inému seriálu. Taktiež nám prezradili, že za ich rozhodnutím stojí jednoducho to, že seriál sa jednoducho nevopchal do vysielacieho programu. Avšak FOX poznamenal, že sa jedná o naozaj skvelú a zábavnú show. Fanúšikov táto správa zasiahla na toľko, že sociálne siete zaplavili každodenné tweety nesúce #SaveBrooklyn99. Toto sa dostalo až do takej mieri, že tieto tweety písali aj osobnosti ako Joss Whedon, ktorý je známy najmä pre jeho film The Avengers. Nie je však jediným, o záchranu seriálu sa dokonca zapojil aj samotný Mark Hamill! Záchranná misia sa dostala až do bodu, kedy to fanúšikovia naozaj dokázali a podarilo sa im seriál zachrániť. Seriál si totižto zobral pod svoje krídla NBC a rovno potvrdilo šiestu sériu!

Komédia Brooklyn Nine-Nine nám ukazuje, čo sa môže stať, keď talentovaný, no ľahkomyselný detektív dostane nového nadriadeného, ktorý si začne dokazovať naozaj veľa. Detektív Jake Peralta bol vždy skvelým policajtom, no nikdy sa nedržal pravidiel. Medzi kolegami drží rekord v počte zadržaných páchateľov a jeho kariéra je priamo hviezdna. Aspoň do tej doby, než na 99. okrsok príde nový veliteľ, kapitán Braugher, ktorý miestnemu strelcovi pripomenie, že musí dodržiavať predpisy a pravidlá.

Sledovali ste/sledujete niektorý z týchto seriálov? Ktorý seriál vám bude chýbať najviac? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár