V hlavnej úlohe najlepší priateľ človeka. Tieto filmy a seriály o psoch vás určite nenechajú chladnými

Nenechajte si ujsť

Najlepšie seriály a filmy o psoch

Každý, kto má psa, musí uznať, že ide o lásku na celý život. Pes je najvernejším priateľom človeka a so žiadnym iným živočíchom nás neviaže tak pevný citový vzťah, ako práve so psom. Sú si toho vedomí aj tvorcovia televíznych filmov a seriálov zobrazujúcich toto mimoriadne puto medzi pánom tvorstva a jeho štvornohým miláčikom. Tieto filmy a seriály o psoch si preto určite nenechajte ujsť!

Lassie sa vracia

Lassie sa vracia
Zdroj: k13.sk

Som si istá, že tento seriál videl skoro každý z vás. Príbeh o nerozlučnom priateľstve chlapca a jeho oddanej kólie si získal srdcia mnohých divákov na celom svete. Lassie vyrastá v rodine Sama Carraclougha a je domácim miláčikom jeho dvanásťročného syna Joea. V dôsledku zlej finančnej situácie je však rodina nútená svojho štvornohého priateľa predať bohatému vojvodovi z Rudlingu.

Lassie sa ale podarí svojmu novému majiteľovi utiecť a vydá sa na strastiplnú cestu plnú prekážok a nebezpečenstva. Počas svojej púte stretne mnoho zlých, ale aj dobrých ľudí, ktorí ju zachránia pred smrťou. Zaujímavosťou pritom je, že fenu Lassie často hrali psí samci. Títo majú totižto, paradoxne v porovnaní so samicami hustejšiu srsť, čo vyzerá lepšie aj na obrazovke.

Komisár Rex

Komisár Rex
Zdroj: kultura.sme.sk

Komisár Rex sa vysielal vo viac než 90 krajinách, pričom svojich skalných priaznivcov si našiel aj u nás na Slovensku. Kto z nás by si nepamätal na verného nemeckého ovčiaka Rexa, ktorý nadovšetko miloval salámové žemle a spolu s komisárom Moserom (neskôr Brandtnerom, Herzogovou, Hoffmanom), často s nasadením vlastného života pomáhal brániť spravodlivosť vo svojom okolí.

Nájsť pritom vhodného chlpatého kandidáta na „komisára“ nebolo pre filmárov vôbec jednoduché.  Nakoniec sa rozhodli pre psíka menom Reginald von Ravenhorst. V seriáli sa pravidelne objavoval až do roku 1998, kedy „odišiel“ do vytúženého psieho dôchodku.

Psia duša

Psia Duša
Zdroj: screenrant.com

Keď sa spomínajú filmy o psoch, nemôžeme v žiadnom prípade zabudnúť na legendárne dielo švédskeho režiséra Lasseho Hallströma. Ten sa vo svojom poslednom filme Psia duša snaží zachytiť poslanie najlepšieho priateľa človeka. Hlavným hrdinom tohto príbehu je oddaný psík Baily, ktorého duša sa na konci jeho života vždy prevtelí do iného psíka.

Počas svojich životov spozná viacerých rôznych majiteľov, najsilnejšie puto si však vybudoval práve so svojou spriaznenou dušou, chlapcom menom Ethan. Je to naozaj dojímavý príbeh a som si istá, že po jeho zhliadnutí začneme mnohí z nás viac chápať vnímanie našich štvornohých maznáčikov a posilníme tým náš spoločný vzťah.

Biely tesák

Biely tesák filmy o psoch
Zdroj: justwatch.com

Príbeh natočený na motívy knihy Jacka Londona sa odohráva uprostred nedotknutej aljašskej prírody počas zlatej horúčky. Hlavný hrdina Jack Conroy sa snaží nájsť zlato, aby tak mohol splniť posledné želanie svojho umierajúceho otca. Počas svojho dobrodružstva si nájde verného priateľa, ktorý mu dokonca zachráni život. Nie je ním nik iný ako Biely tesák, ktorý je krížencom psa a vlka. Toto osudové stretnutie im obidvom navždy zmení život.

Bella a Sebastián

Filmy o psoch
Zdroj: kamsdetmi.sk

Filmy o psoch sa tešia veľkej obľube aj v krajine galského kohúta. Stačí si spomenúť na obľúbený francúzsky seriál Bella a Sebastian, ktorý u nás poznajú najmä staršie generácie. Sebastián je malý chlapec, ktorý žije v horách u svojho adoptívneho starého otca a jedného dňa sa spriatelí s divou fenkou Bellou, veľkým horským psom. 

Krátko nato ako do ich dediny prišiel pašerák drog Norbert, sa ich život rapídne zmení. Ten pod zámienkou, že psa vycvičí, ho namiesto toho začne využívať vo svoj prospech. Skvelý psí inštinkt však Bellu nesklame a rýchlo vycíti, že niečo nie je v poriadku…

Beethoven

Beethoven filmy o psoch
Zdroj: dailymotion.com

Tento film v roku 1992 natočil režisér Brian Levant a zahrali si v ňom napríklad Charles Grodin, Bonnie Hunt a Stanley Tucci. Veterinár Herman Varnick rozkáže svojim podriadeným, aby mu zohnali psov, na ktorých môže vykonávať svoje pokusy. Títo následne prepadnú obchod so zvieratami, na ich smolu ich však pritom vyruší polícia.

Malému šteniatku bernardína sa podarí nepozorovane utiecť a dostať sa tajne do domu rodiny Newtonových. Ich tri deti sa psíkovi veľmi potešia a veria tomu, že je to darček od ich otca, po ktorom už dlho túžili. Ten je však ochotný šteniatko nechať vo svojom dome, len ak sa neprihlási jeho pôvodný majiteľ. Psík dostane meno po známom hudobnom skladateľovi…

Návrat domov

Návrat domov RECENZIA
Zdroj: montrealgazette.com

Lucas adoptoval Bellu, keď bola ešte šteniatko a od toho momentu sa z nich  stala nerozlučná dvojica. Jedného dňa však Bella zmizne a ocitne sa viac ako 600 km od svojho pána. Bella sa napriek všetkému rozhodne vrátiť k svojmu pánovi a vydá sa na dlhú cestu plnú nástrah.

Tak čo, ktorý z týchto filmov o štvornohých miláčikoch sa vám páči najviac? Dajte nám vedieť do komentárov! Tešíme sa na vaše postrehy!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -