OFICIÁLNE: Blizzard potvrdil, že hry Diablo a Overwatch dostanú animované seriály

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Herné vývojárske štúdio Activision Blizzard to v poslednom čase nemalo najjednoduchšie. Ešte v roku 2018 odhalili mobilnú hru Diablo Immortal, o ktorú skoro nikto nežiadal, pretože hráči chceli oficiálne pokračovanie série. Svoju reputáciu si tak o rok neskôr napravili oznámením hier Diablo IV a Overwatch 2, ktoré sa aktuálne nachádzajú vo vývoji.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tento rok im to opäť nevychádza, keďže koncom januára vydali hru Warcraft III: Reforged, ktorú fanúšikovia tejto legendárnej klasiky nenávidia. Hodnotenie používateľov na serveri Metacritic ukazuje priam neuveriteľne nízke hodnotenie 0,5, čo si môžete predstaviť ako úplnú katastrofu. A bohužiaľ, dátumy vydania titulov Diablo IV a Overwatch 2 zatiaľ známe nie sú.

overwatch 2 a diablo 4
Zdroj: czechgamer.com, dotesports.com

Animované seriály Diablo a Overwatch prichádzajú

Spoločnosť sa medzitým rozhodla rozšíriť vesmíry Diablo a Overwatch o ďaľšie médiá. Už dlhšiu dobu kolovali po internete nepotvrdené informácie o tom, že sa tieto dve obľúbené herné série dočkajú seriálových adaptácií. Dnes to máme potvrdené od spolupredsedu Activision Blizzard Studio Nicka van Dyka, ktorý kedysi pôsobil ako producent animovaného Netflix seriálu Skylanders Academy.

Na jeho LinkedIn profile sa objavil popis pozície v Activision, ktorý hovorí, že Diablo dostane animovanú adaptáciu „renderovanú v anime štýle“. Seriál sa aktuálne nachádza vo fáze pred-produkcie a do sveta bude vypustený prostredníctvom Netflixu. Myslíme si, že animáciu seriálu Diablo si môžete predstaviť podobne ako Castlevaniu.

ohlásenie hry diablo immortal
Zdroj: 9to5mac.com

Tu sa dobré správy ešte nekončia. Van Dyk ďalej spomína, že „vyvinul a predal animovanú sériu založenú na franšíze Overwatch od Blizzardu“. Žiadne bližšie informácie zatiaľ nepoznáme a taktiež nevieme, komu bol seriál predaný. Animáciu seriálu Overwatch si predstavujeme viac kreslenú a „rozprávkovú“.

Activision zároveň pracuje aj na filmovej adaptácii hernej série Call of Duty, no pred pár dňami potvrdili, že produkcia bola prerušená a film nie je ich hlavnou prioritou. Plánovaných bolo hneď niekoľko filmov, pričom sa o ten prvý mal postarať režisér Stefano Sollima (Sicario 2: Soldado). Je možné, že sa namiesto filmov zamerali práve na animované seriály Diablo a Overwatch?

My sa tešíme hlavne na Diablo v štýle anime. A čo vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -