20 filmov a seriálov o marketingu a IT, pri ktorých môžete zmysluplne prokrastinovať!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Seriály a filmy o marketingu

Či už si zakladáte nádejný startup, ste študentom marketingu alebo IT, nedajbože ste úspešným podnikateľom, na prokrastináciu sa vždy nájde čas. Prečo teda toto „strácanie času“ nevyužiť pozeraním filmov a seriálov, ktoré vás môžu inšpirovať alebo motivovať? Pokiaľ však vyslovene nechcete pozerať dokumenty na podobné témy, ale radšej si pozriete mainstreamový film, ste na dobrom mieste. Predstavíme vám niekoľko známych, niekoľko menej známych filmov, seriálov a pár dokumentov, ktoré vám môžu pomôcť v osobnom raste. Inšpirujte sa teda „startupovým“ obsahom o IT a marketingu vo forme kinematografie. Jednoducho, zabíjajte čas efektívnejšie.

Filmy –

The Social Network/Sociálna sieť

David Fincher (2010), (IMDb: 7,7/10), (Rotten Tomatoes: 96%)

Film The Social Network je pravdepodobne najznámejším v tejto sfére. Jedná sa o brilantné spojenie režiséra Davida Finchera a scenáristu Aarona Sorkina. Vo filme si zahrali mená ako Jesse Eisenberg, Andrew Garfield alebo Justin Timberlake. V snímke sa nepozrieme na nič iné, ako vznik samotného Facebooku. Zakladateľa Marka Zuckenberga si zahral práve Jesse Eisenberg. Scenár filmu vzišiel z knihy Miliardári z Facebooku a nepochybne vás môže posunúť alebo motivovať na väčšie veci.

Zdroj: screenrant.com

Jobs

Joshua Michael Stern (2013), (IMDb: 5,9/10), (Rotten Tomatoes: 27%)

Možno som jedným z milióna, no ja osobne som si viac užil film Jobs s Ashtonom Kutcherom ako snímku Steve Jobs s Michaelom Fassbenderom (2015). Toto už je však asi vecou osobného názoru. Každopádne, nejde o nič iné ako o príbeh muža, ktorý zmenil svet. Reč je o Steve Jobsovi, zakladateľovi firmy Apple. Film rozpráva príbeh od jeho začiatkov v garáži až po momenty, kedy menil technológiu – a svet samotný. Ide predsa o vizionára, inovátora a jedného z najvplyvnejších podnikateľov 20. storočia.

Jobs
Zdroj: digitaltrends.com

The Wolf of Wall Street/Vlk z Wall Street

Martin Scorsese (2013), (IMDb: 8,2/10), (Rotten Tomatoes: 78%)

Je tu vôbec niekto, kto by nepoznal legendárne dielo Martina Scorseseho, Vlk z Wall Street? Áno, rozprávame sa o tom filme, za ktorý mal Leonardo DiCaprio získať Oscara. Vo filme sa pozrieme na vzrast a pád najväčšieho mena na Wall Street – Jordan Belfort. Obchodník s akciami, ktorý by vám dokázal predať aj váš vlastný majetok. Na jeho pozíciu sa dostal však aj vďaka zločinom, korupcii a za pomoci veľa drog. Pokiaľ sa pozrieme na jeho aktuálnu životnú situáciu, nemali by ste si z neho brať príklad (aspoň sa zabavíte).

Zdroj: plejmo.com

Founder/Zakladateľ

John Lee Hancock (2016), (IMDb: 7,2/10), (Rotten Tomatoes: 83%)

Zakladateľ je pomerne novým filmom z roku 2017, ktorý sa do slovenských kín dostal začiatkom tohto roka. Hlavnou hviezdou nie je nikto iný, než legendárny herec Michael Keaton. V snímke sa pozrieme na príbeh predavača Raya Kroca, ktorý z dnes najobľúbenejšieho fastfoodu McDonald’s spravil franšízu. V projekte bratov Maca a Dicka McDonaldovcov uvidel príležitosť, z ktorej urobil najznámejšiu reštauráciu vôbec. Za týmto úspechom však taktiež stála tvrdá drina a pár podrazáckych krokov.

zakladatel recenzia
Zdroj: screenrant

The Pursuit of Happyness/Šťastie na dosah

Gabriele Muccino (2006), (IMDb: 8,0/10), (Rotten Tomatoes: 67%)

Pokiaľ vás tento film minimálne raz nepriviedol k slzám, nemáte srdce. Šťastie na dosah je totižto jedným z najznámejších filmov herca Willa Smitha vôbec. Pozrieme sa na životný príbeh predavača Chrisa Gardnera a jeho päť ročného syna, ktorý pre neho znamená celý svet. Ťažko sa vôbec hľadá emotívnejší a krajší film. Počas ich ťažkého života sa spolu neraz nájdu na ulici bez strechy nad hlavou alebo bez jedla. Pokiaľ si teda z filmu nezoberiete nič ohľadom marketingu, určite neodídete s prázdnymi rukami…

Šťastie na dosah
Zdroj: sky.com

Nightcrawler

Dan Gilroy (2014), (IMDb: 7,9/10), (Rotten Tomatoes: 95%)

Rok 2014 nám priniesol vôbec najlepšie filmy za posledné roky. Jedným z nich bol práve Nightcrawler, film, ktorý nedostal ani jedného Oscara a celý svet kinematografie tak smútil. Hlavnú rolu si strihol talentovaný Jake Gyllenhaal, ktorý si zahral reportéra Louisa Blooma. Muža, ktorý sa pomocou kamery dostal do stredu diania zločinov v Los Angeles. Nádherne natočený thriller – poukazuje na to, akými sračkami si musíte prejsť, pokiaľ sa chcete stať úspešným vo svojom remesle.

Nový film Jakea Gyllenhaala
Zdroj: letterboxd.com

Seriály –

Mr. Robot

Sam Esmail (2015- ), (IMDb: 8,6/10), (Rotten Tomatoes: 95%)

Aktuálne jeden z najlepších bežiacich seriálov. Práve sa vysiela tretia séria a my si ju nevieme vynachváliť. V skratke, pozeráme sa na príbeh hackera a schizofrenika Elliota Aldersona. Ten má plné zuby spoločnosti a aktuálneho diania vo svete a tak sa to snaží vlastným spôsobom zmeniť. Naozaj, lepší herecký výkon, zápletku a celý plot-twist sme už dlho nevideli. Režisér Sam Esmail si musí ísť tiež na drogách, rovnako ako ich bezchybný kameraman. Ide u umelecké dielo, ktoré aj z vás spraví chorého človeka.

Elliot a "Mr. Robot"
Zdroj: variety.com

Silicon Valley

John Altschuler, Mike Judge, Dave Krinsky (2014), (IMDb: 8,6/10), (Rotten Tomatoes: 98%)

Seriál Silicon Valley je pravdepodobne najznámejším projektom v sfére marketingu a IT. Spolu má 4 série, pričom posledné 3 majú na Rotten Tomatoes neuveriteľných 100%! Príbeh sa zameriava na technického inžiniera zo Silicon Valley, Richarda Hendricksa, ktorý sa snaží o vytvorenie vlastnej firmy s názvom Pied Piper. Ide o čistokrvnú komédiu, teda pokiaľ vyhľadávate niečo na čisto osobný rast, tento seriál možno nebude zrovna pre vás. Mimo toho ide o výborný zážitok, ktorý presadil aj komika T.J. Millera.

Sillicon Valley
Zdroj: thenewyorker.com

Black Mirror

Charlie Brooker (2011- ), (IMDb: 8,9/10), (Rotten Tomatoes: 100%)

Naozaj zaujímavý seriál od Netflixu, ktorý má doposiaľ 4 série, pričom pri prvej svieti hodnotenie 100%. V jednoduchosti, ide o televíznu antológiu, ktorá ukazuje temnú stranu života s technológiami. Užijete si techno-paranoju, seriál vám ukáže iný pohľad na bežné veci ako televíziu, monitor alebo váš smartfón. Poukazuje na to, ako nás svet technológii dokáže zožrať a ako by to mohli vyzerať v budúcnosti. Black Mirror určite nie je pre každého, no užije si ho väčšina milovníkov digitálneho sveta.

black mirror thumb
Zdroj: www.businessinsider.com

Menej známe filmy a dokumenty, ktoré stoja za zmienku –

Thank you for Smoking/Ďakujeme, že fajčíte

Jason Reitman (2005), (IMDb: 7,6/10), (Rotten Tomatoes: 86%)

Ďakujeme, že fajčíte
Zdroj: ifccenter.com

Pirates of Silicon Valley/Piráti zo Silicon Valley

Martyn Burke (1999, TV film), (IMDb: 7,3/10), (Rotten Tomatoes: 90%)

Wall Street

Oliver Stone (1987), (IMDb: 7,4/10), (Rotten Tomatoes: 78%)

The Joneses/Jonesovci

Derrick Borte (2009), (IMDb: 6,5/10), (Rotten Tomatoes: 63%)

Moneyball

Bennett Miller (2011), (IMDb: 7,6/10), (Rotten Tomatoes: 94%)

Moneyball-1
Zdroj: wfuv.org

Wag the Dog/Pes Lump

Barry Levinson (1977), (IMDb: 7,1/10), (Rotten Tomatoes: 85%)

The Greatest Movie Ever Sold

Morgan Spurlock (2011), (IMDb: 6,6/10), (Rotten Tomatoes: 73%)

TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

Simon Klose (2013), (IMDb: 7,6/10), (Rotten Tomatoes: 67%)

Iné seriály, ktoré stoja za zmienku –

Kravaťáci/Suits

Aaron Korsh (2011- ), (IMDb: 8,6/10), (Rotten Tomatoes: 87%)

Zdroj: screenrant.com

Ballers

Stephen Levinson (2015- ), (IMDb: 7,6/10), (Rotten Tomatoes: 68%)

Ballers
Zdroj: hollywoodreporter.com

Mad Men

Matthew Weiner (2007-2015), (IMDb: 8,6/10), (Rotten Tomatoes: 94%)

Tak čo, ktorý film alebo seriál z výberu vás najviac zaujal? Máte už nejaký pozretý, poprípade vám aj pomohol? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -