Druhá séria seriálu Shadow and Bone je oficiálne potvrdená! Autorka nám sľubuje veľkolepé veci

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Shadow and Bone sa stal tohtoročným fantasy hitom na Netflixe. Tvorcovia nám v prvej sérii priniesli dej plný zvratov a mnohé postavy, ktoré sa vám vryjú do pamäti. Ak ste si teda magický svet zamilovali rovnako ako zvyšní zanietení fanúšikovia, tak vás rozhodne už dlhšie zaujíma len jediná vec – čaká úspešný seriál Shadow and Bone aj druhá séria?

Ak ste v Griša svete nováčikom, tak vám len v krátkosti zrekapitulujem dôležité body. Fantasy hit je natočený podľa knižnej predlohy, ktorá sa skladá z hlavnej trilógie Tieň kostí a vedľajšej duológie Vrania šestka. Obidva knižné národy boli v seriálovej podobe skĺbené dokopy, čím vznikli nové interakcie medzi postavami, ktoré by sa v originálnej verzii nikdy nestretli. V temnom svete Ravky môžete očakávať mágiu, krvavú drámu a honbu za mýtickou mocou.

Shadow and Bone
Zdroj: denofgeek.com

Tvorcovia si vysnívali kolosálnu úspešnosť

Spisovateľka Leigh Bardugo spolupracuje s tvorcami veľmi intenzívne, a to už od úplného počiatku. Má hlavné slovo v mnohých veciach, ale ani ona nemohla napratať všetko a všetkých len do pár častí prvej série. Tu sa teda objavuje otázka – bude seriál natoľko úspešný, aby ho mohli rozviesť detailnejšie v ďalších sériách?

S druhou sériou sa rátalo ešte pred oficiálnou premiérou. Úspech bol takpovediac daný dopredu, a to aj vďaka veľkej základni fanúšikov knižnej predlohy. Príbeh sa zdal predsa od začiatku atraktívny. Elitní vojaci so schopnosťou ovládať živly a ľudské mysle, banda zlodejov, ale aj dôstojná dávka romantiky. Toto všetko nám prinieslo silný divácky zážitok, ktorý nás prinútil pozrieť celú sériu v priebehu jedného krátkeho víkendu.

Shadow and Bone
Zdroj: cosplaycentral.com

Je to tak! Nadväzujúca séria bude poriadne nadupaná

Fanúšikovia sa však po necelých dvoch mesiacoch čakania konečne dočkali. Netflix zverejnil na svojom YouTube kanáli video, v ktorom hlavné hviezdy seriálu oznamujú fantasy svetu radostnú novinku. Druhá séria je oficiálne potvrdená a samotná autorka nedokázala skryť svoje nadšenie:

Grishaverse píšem už takmer desať rokov, takže som nadšená z toho, že môžeme pokračovať v tomto dobrodružstve aj naďalej. Navštívili sme sotva niekoľko miest a ja sa už nemôžem dočkať, keď predstavím našim divákom ďalších vojakov, banditov, zlodejov, princov a pirátov, vďaka ktorým sa tento svet tak ľahko objavuje. Bude skutočne kúzelné vidieť, ako sa naše herecké obsadenie rozrastie.

V druhej sérii by sme sa mali stretnúť s Nikolaiom Lantsovom, ktorý podľa môjho skromného názoru niesol celú knižnú sériu na svojich pleciach. Nikolai je rozhodne jedna z najobľúbenejších postáv celého Griša príbehu, a tak sa mnohí diváci i čitatelia nevedia dočkať budúceho hereckého mena, ktoré si privlastní rolu mladého princa Ravky. O ďalších novinkách z produkcie vás budeme priebežne informovať.

Čo si myslíte, že nám druhá séria seriálu Shadow and Bone prinesie? Dočkáme sa znova pútavého deja? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -