Prvé zábery z fantasy seriálu Shadow and Bone sú vonku. Spoznajte svet plný vojny, intríg a mágie

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách. Volám sa Ema a som študentkou filmu a filmovej teórie. Najradšej sa pohybujem v oblasti kinematografie, ale často ma nájdete zabíjať čas aj pri videohrách či sledovaní hokejových zápasov.

Toto by nemalo ujsť žiadnym milovníkom fantasy! Netflix stavil na úspech knižnej série Grishaverse, ktorá si po svojom vydaní zaslúžila rýchly obdiv u viacerých fanúšikov mágie. Poďme sa tak spoločne pozrieť na prvé ukážky a predstaviť si nový, nadprirodzený svet o čosi bližšie.

O čom bude seriál Shadow and Bone rozprávať?

Príbeh sa odohráva v krajine s názvom Ravka, ktorá počas svojej existencie upadla do hrozivej temnoty. V nej žije hlavná hrdinka Alina Starkov, ktorá pracuje pre ravkanskú armádu ako kartografka. Tá je následne predvolaná na kráľovský dvor, kde sa pridáva k tvrdo vycvičenej elite čarodejníckych vojakov známych ako Griša. V Aline sa totižto skrýva mocná sila, ktorá jedného dňa môže vytrhnúť jej krajinu z pazúrov temnoty a nekonečnej vojny. Griša svet je však plný intríg a dôverovať sa nedá ani najbližšiemu priateľovi.

Shadow and Bone je seriál natočený na základe rovnomennej knižnej predlohy od americkej autorky Leigh Bardugo. Jej knižný debut nadišiel v roku 2012 a to práve vydaním prvého dielu Shadow and Bone. V najnovšom slovenskom preklade si môžete túto sériu prečítať pod názvom Tieň kostí.

Úspech bol autorke predurčený. Už v roku 2012 získala spoločnosť DreamWorks na knižnú sériu práva, ale výroba sa nikdy neuskutočnila. V 2019 sa do produkcie nanovo vrhol Netflix, ktorý si objednal epizódy nie len na základe trilógie Shadow and Bone, ale aj duológie Vrania šestka, ktorej príbeh sa odohráva v rovnakom svete, ale v inom časovom období. Medzi fanúšikmi sa tak rozbehla vášnivá debata o tom, či Netflix zvládne skombinovať dve rozličné časové linky s postavami, ktoré by sa pôvodne nikdy nemali stretnúť.

Shadow and Bone seriál
Zdroj: ew.com

Kto si zahrá koho?

Herecké obsadenie je atraktívne. Alinu nám predstaví Jessie Mei Li, ktorá sa doteraz preslávila najmä na anglických divadelných doskách. Ben Barnes (Narnia: Princ Kaspian, Dorian Gray) sa zase predstaví v úlohe generála Kirigana a Freddy Carter (Wonder Woman) ako Kaz Brekker. Na ich mená nezabudnite – práve títo dvaja charizmatickí džentlmeni majú v príbehu poriadne zamiešať karty.

Okrem traileru nás Netflix nedávno lákal aj exkluzívnymi fotografiami. Autorka Griša svetu, Leigh Bardugo, sa k posledným udalostiam vyjadrila nasledovne:

„Shadow and Bone sa odohráva vo veľmi odlišnom druhu sveta fantázie. Predstavte si cisárske Rusko, než stredoveké Anglicko. Automatické pušky namiesto mečov. Je to príbeh o ľuďoch, ktorým bolo povedané, ako veľmi na nich nezáleží a tak sa snažia dokázať práve opak. […] Tieto fotografie poskytujú iba malý náznak toho, čo vás čaká – tvorkyňu máp s mimoriadnym nadaním, ľudí, ktorí ju chcú využiť, stopára, ktorý urobí všetko pre to, aby ju ochránil a tím násilníkov a zlodejov, ktorí majú všetkým na okolo spôsobiť veľké problémy.“

Shadow and Bone seriál
Zdroj: ew.com

8-dielnu sériu si budete môcť pozrieť už 23. apríla na Netflixe.

Tešíte sa na nový seriál Shadow and Bone? Poznáte aj pôvodný knižný príbeh? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah