Prvé zábery z fantasy seriálu Shadow and Bone sú vonku. Spoznajte svet plný vojny, intríg a mágie

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Toto by nemalo ujsť žiadnym milovníkom fantasy! Netflix stavil na úspech knižnej série Grishaverse, ktorá si po svojom vydaní zaslúžila rýchly obdiv u viacerých fanúšikov mágie. Poďme sa tak spoločne pozrieť na prvé ukážky a predstaviť si nový, nadprirodzený svet o čosi bližšie.

O čom bude seriál Shadow and Bone rozprávať?

Príbeh sa odohráva v krajine s názvom Ravka, ktorá počas svojej existencie upadla do hrozivej temnoty. V nej žije hlavná hrdinka Alina Starkov, ktorá pracuje pre ravkanskú armádu ako kartografka. Tá je následne predvolaná na kráľovský dvor, kde sa pridáva k tvrdo vycvičenej elite čarodejníckych vojakov známych ako Griša. V Aline sa totižto skrýva mocná sila, ktorá jedného dňa môže vytrhnúť jej krajinu z pazúrov temnoty a nekonečnej vojny. Griša svet je však plný intríg a dôverovať sa nedá ani najbližšiemu priateľovi.

Shadow and Bone je seriál natočený na základe rovnomennej knižnej predlohy od americkej autorky Leigh Bardugo. Jej knižný debut nadišiel v roku 2012 a to práve vydaním prvého dielu Shadow and Bone. V najnovšom slovenskom preklade si môžete túto sériu prečítať pod názvom Tieň kostí.

Úspech bol autorke predurčený. Už v roku 2012 získala spoločnosť DreamWorks na knižnú sériu práva, ale výroba sa nikdy neuskutočnila. V 2019 sa do produkcie nanovo vrhol Netflix, ktorý si objednal epizódy nie len na základe trilógie Shadow and Bone, ale aj duológie Vrania šestka, ktorej príbeh sa odohráva v rovnakom svete, ale v inom časovom období. Medzi fanúšikmi sa tak rozbehla vášnivá debata o tom, či Netflix zvládne skombinovať dve rozličné časové linky s postavami, ktoré by sa pôvodne nikdy nemali stretnúť.

Shadow and Bone seriál
Zdroj: ew.com

Kto si zahrá koho?

Herecké obsadenie je atraktívne. Alinu nám predstaví Jessie Mei Li, ktorá sa doteraz preslávila najmä na anglických divadelných doskách. Ben Barnes (Narnia: Princ Kaspian, Dorian Gray) sa zase predstaví v úlohe generála Kirigana a Freddy Carter (Wonder Woman) ako Kaz Brekker. Na ich mená nezabudnite – práve títo dvaja charizmatickí džentlmeni majú v príbehu poriadne zamiešať karty.

Okrem traileru nás Netflix nedávno lákal aj exkluzívnymi fotografiami. Autorka Griša svetu, Leigh Bardugo, sa k posledným udalostiam vyjadrila nasledovne:

„Shadow and Bone sa odohráva vo veľmi odlišnom druhu sveta fantázie. Predstavte si cisárske Rusko, než stredoveké Anglicko. Automatické pušky namiesto mečov. Je to príbeh o ľuďoch, ktorým bolo povedané, ako veľmi na nich nezáleží a tak sa snažia dokázať práve opak. […] Tieto fotografie poskytujú iba malý náznak toho, čo vás čaká – tvorkyňu máp s mimoriadnym nadaním, ľudí, ktorí ju chcú využiť, stopára, ktorý urobí všetko pre to, aby ju ochránil a tím násilníkov a zlodejov, ktorí majú všetkým na okolo spôsobiť veľké problémy.“

Shadow and Bone seriál
Zdroj: ew.com

8-dielnu sériu si budete môcť pozrieť už 23. apríla na Netflixe.

Tešíte sa na nový seriál Shadow and Bone? Poznáte aj pôvodný knižný príbeh? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -