Shang-Chi príde na Disney+ o čosi neskôr ako do kín. Nechce Disney riskovať ďalší súdny spor?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Premiéra filmu Shang-Chi bude iba v kinách

Nie je tomu tak dávno, čo do kín a na Disney+ prišla komiksovka Black Widow. Bol to prvý film štúdia Marvel po dvoch rokoch a aj preto bol úspešným u fanúšikov. Sklamaná však z neho bola herečka Scarlett Johansson (Nataša Romanoff), ktorá kvôli vydaniu na Disney+ dostala menší obnos peňazí. Herečka preto zažalovala hlavné štúdio, aj kvôli čomu zrejme premiéra filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch bude iba v kinách.

Súdny spor Disney vs. Scarlett Johansson je naozaj tvrdý, a to hlavne preto, že robí zlý mediálny obraz štúdiu. Všetci fanúšikovia a aj kolegovia herečky stoja totiž za ňou a nesúhlasia s krokmi, ktoré urobilo Disney. To je dokonca na vine, keďže porušilo zmluvu, podľa ktorej mal film Black Widow vyjsť iba v kinách, a Johansson by zo zárobkov dostala isté percento.

disney premiéry Black Widow
Zdroj: thecouch.world

Disney si myslí, že Shang-Chi bude „zaujímavým experimentom“

Keďže ale Black Widow vyšiel na Disney+ v ten istý deň ako v kinách, film zarobil v kinosálach menej. Scarlett Johansson však mala dostať výplatu len zo ziskov z kín a nie aj z Disney+, kvôli čomu prišla o niekoľko miliónov dolárov. A tak za porušenie zmluvy štúdio zažalovala. Riaditeľ štúdia Bob Chapek preto patril k tým, ktorí sa rozhodli, že ďalší film už nevyjde v rovnaký deň aj v kinách, aj na Disney+.

Prezradil, že Shang-Chi bude zaujímavým experimentom, a to preto, že na Disney+ vyjde 45 dní po tom, ako vyjde v kinách. Tradične sú filmy ale v kinách 90 dní a až potom vyjdú aj na iných platformách. Aj keď kvôli pandémii začalo byť tradičné aj vydávanie naraz online aj v kinách, Shang-Chi bude prvým Marvel filmom so skráteným 45-dňovým pôsobením v kine.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Zdroj: ew.com

Hlavná hviezda filmu sa vyjadrila k tomuto komentáru riaditeľa štúdia

Či bude mať tento experiment dobré alebo zlé výsledky, to ukáže až čas. Osobne nerozumiem tomu, prečo to obdobie 90 dní skrátili, no možno to bude kvôli novému delta variantu. Štúdio asi očakáva nižšie zárobky v kinách, ktoré buď budú zavreté alebo sa do nich budú ľudia báť ísť. Film tak vydajú na bezpečnú online platformu len zhruba mesiac a pol neskôr, pretože po takom čase sa o filme ešte bude hovoriť.

Nech už to je teda akokoľvek, komentár s experimentovaním o filme neušiel novému hrdinovi Shang-Chimu. Simu Liu, ktorý hrá hlavnú postavu filmu, sa totiž na sociálnych sieťach vyjadril k tomu, že film a jeho netradičné vydanie nazvali zaujímavým experimentom. Vo svojom príspevku tvrdí, že nie sú zaujímavým experimentom, ale že sú podceňovaní a že nikto od nich veľa nečaká.

Ďalej pokračoval s tým, že sú búrači hraníc a že sú oslavou kultúry a radosti, ktorá vytrvá po angažovanom roku. Podľa Simu Lia sú prekvapením a on je nadšený, že môže tvoriť históriu 3. septembra. Herec nám tým dáva jasne najavo, že film nemáme zanedbať a že to bude naozaj skvelý kúsok. My si ho na Slovensku pozrieme už o chvíľu, konkrétne 2. septembra 2021.

Myslíte si, že film vyjde na Disney+ až 45 dní po premiére kvôli žalobe Scarlett Johansson? Pôjdete do kina na túto ázijskú komiksovku? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -