Herec Razor Fista z filmu Shang-Chi prezradil viac o príbehu svojej postavy. Ako sa stretol s Mandarinom?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Príbeh postavy Razor Fist z filmu Shang-Chi odhalený

Prekvapením tejto jesene bol určite film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Film v mnohých smeroch prekonal očakávania a predstavil nového hrdinu. K tomu všetkému si ešte zarobil v krátkom čase aj veľký balík peňazí. Film by bol bez vedľajších postáv ale neúplný, a preto sa dnes pozrieme na filmový príbeh postavy Razor Fist, ktorý debutoval vo filme Shang-Chi.

Túto postavu si zahral herec Florian Munteanu (Creed II). Vo filme si zahral po boku hercov ako Tony Leung (Wenvu/Mandarin), Awkwafina (Katy), Simu Liu (Shang-Chi), Michelle Yeoh (Ying Nan) alebo Meng’er Zhang (Xu Xialing). Herec sa však vo filme nestratil a jeho postava bola pomerne dôležitá, keďže bol jeden z vyššie postavených pomocníkov Mandarina a šéfov vojska Ten Rings.

Florian Munteanu Razor Fist Shang-Chi
Zdroj: screenrant.com

Ako, kedy a kde sa Razor Fist a Mandarin stretli?

Razor Fist sa k takejto pozícii musel nejako dopracovať a tak je na mieste otázka: Ako sa mu to podarilo? Všetko nám vysvetlil samotný predstaviteľ, ktorý sa rozrozprával o tejto postave. Z jeho príbehu sme totiž veľa nevideli, keďže, ako on sám v jednom z rozhovorov povedal, tento film bol origin príbehom nie Razor Fista, ale Shang-Chiho.

Dúfa ale, že v budúcnosti sa príbeh a história jeho postavy viac rozoberie, či už v pokračovaní Shang-Chiho alebo v nejakom inom projekte. Aby sme ale nemuseli čakať, v spomínanom rozhovore prezradil príbeh Razor Fista, ktorý mu odhalil režisér filmu Destin Daniel Cretton. Munteanu vďaka tomu vedel, kým je postava a ako ju má zahrať. Príbeh tejto postavy má byť slovami herca takýto:

„Keď bol Wenvu na jednej z jeho obchodných ciest v Rumunsku, našiel toto malé dieťa, tohto malého žobráka na ulici, žonglujúceho troma loptičkami s jednou rukou. A bol ním tak inšpirovaný, že ho zobral k sebe a akosi ho vychoval ako nevlastného syna a vytvoril z neho veľmi silného vojaka. To je v podstate príbeh postavy.“

Je teda jasné, že tento chlapík bol natoľko oddaný Mandarinovi práve preto, že ho vychoval, dal mu v živote cieľ a taktiež ho vylepšil zbraňou namiesto ruky. Niet divu, že nenávidel Shang-Chiho, ktorý mu akurát kradol pozornosť od jeho mentora/adoptívneho otca. To, že ho nemal rád, bolo totiž jasné od prvej chvíle, keď sa ho snažil prerezať v autobuse na polovicu.

Razor Fist by sa mohol ukázať v Shang-Chi 2

Chlapík s mačetou namiesto ruky z Rumunska je určite zaujímavá postava, ktorú by Marvel nemal len tak zahodiť. Určite by sa mohol ukázať vo filme Shang-Chi 2, ktorý ale zatiaľ nie je potvrdený. Je ale skoro isté, že bude vytvorený, keďže prvý film zarobil aj napriek situácii vo svete naozaj veľkú sumu peňazí, a to aj na pomery zárobkov filmov spred pandémie. Štúdio tak zrejme začne pokračovanie o chvíľu pripravovať.

trailer plagát nové zábery Shang -Chi
Zdroj: Marvel

Objavil by sa tam ešte z jedného dôvodu, a tým je druhá potitulková scéna filmu Shang-Chi. Pre tých, ktorí film ešte nevideli, alebo náhodou zabudli na potitulkové scény a chcú si ich pozrieť, tak o nej viac nenapíšem. No poviem len toľko, že práve kvôli nej je veľká šanca, že ho ešte uvidíme. Nech to už bude akokoľvek, najnovší Shang-Chi nás aj touto postavou presvedčil, že je zaujímavý a svojský film.

Páčil sa vám Razor Fist vo filme? Čo vravíte na jeho príbeh a to, ako sa dostal k Mandarinovi do organizácie Ten Rings? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -