Mocní záporáci, drak a skvelý humor. Do kín prichádza SHAZAM! Hnev bohov, ktorý nám odhalí veľa tajomstiev

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V roku 2019 sme dostali netypický DC film so štipkou humoru, čo pre „temné univerzum“ bolo obrovskou novinkou. Rovnako ako hlavný predstaviteľ, ktorý je prakticky len malý chlapec so schopnosťou premieňať sa na dospelého nepremožiteľného muža.

Takáto kombinácia v očiach divákoch zabrala a o niekoľko rokov vysoko očakávané pokračovanie Shazam 2 s podtitulom Hnev bohov dorazilo 16. marca do slovenských kín, kde opäť raz uvidíš nevídanú akčnú zábavu s krásnym vizuálom.

Shazam 2 prinesie do kín nezabudnuteľný DC komiksový zážitok

Dobre vyzerajúca novinka Shazam! Hnev bohov sa vracia s pôvodnou posádkou vrátane hlavného hrdinu Shazama, jeho rodiny a priateľov. Pokračovanie sa zameriava na nové zápletky a boje, ktoré ponúkajú skvelé vizuálne efekty, vtipné momenty a film sa celkovo snaží poskytnúť zábavu pre celú rodinu. A podľa všetkého to vyzerá tak, že by mohol pritiahnuť pozornosť aj tých, ktorí sú fanúšikmi iných žánrov a tento film sa na ich zozname nenachádza.

Už z ukážok je jasné, že film pôjde v stopách svojho úspešného predchodcu. V konvoji hereckej posádky bude opäť chlapec Billy Batson (Asher Angel), ktorý sa po vyrieknutí zázračného slova premení na Shazama (Zachary Levi), nezničiteľného muža. Po konci prvej časti už však nie je sám. Svoju silu pridelil aj nevlastným adoptívnym súrodencom, s ktorými teraz musia robiť superhrdinskú prácu spoločne.

SHAZAM! Hnev bohov
Zdroj: continental-film.sk

Nový silný antagonista a kopec mystických bytostí

Billy sa ako vedúci Shazam snaží držať rodinu pokope, no vyžaduje si to naozaj veľa práce, keďže každý koná sám za seba. O to ťažšie to bude mať, keď mu čarodejník, ktorý mu dal schopnosti, povie, že sa musí pripraviť na boj proti dvom Atlasovým dcéram – Hespere (Helen Mirren) a Kalypso (Lucy Liu).

Sám ich poraziť nedokáže, a tak ako sám vtipne podotkol, nepotrebuje mať skúsenosti, keď má rodinu, ktorá ho podrží. Shazamovia sa tak budú musieť naučiť spolupracovať a zistiť, ako poraziť staroveké sily. Ak by to všetko nestačilo, do už tak veľkého problému príde obrovský drak. Ide teda naozaj o príbeh hodný Shazama, ktorý sme doposiaľ nemali možnosť vidieť v žiadnom DC filme.

shazam pretáčky
Zachary Levi a režisér David F. Sandberg, Zdroj: geektyrant.com

Vo filme si zahrá aj herečka Rachel Zegler (West Side Story), ktorá bola na chvíľu aj v traileri. Jej úloha je zatiaľ neznáma, no pre príbeh bude pravdepodobne dôležitá. Zrejme aj ona bude nejaká držiteľka mágie. Ďalej sa môžeme tešiť na Rachel Zegler, Djimona Hounsoua, ale aj Jacka Dylana Grazera, ktorý si zopakuje úlohu Billyho urozprávaného nevlastného brata Freddyho.

Takáto kombinácia znamená jediné. Máme sa na čo tešiť, o čom sa môžeš presvedčiť už dnes aj ty. Ak si zvedavý, ako sa humorný DC hrdina vysporiada s novými prekážkami a koľko vtipných situácií ho čaká, vieš čo máš robiť. Zavolaj kamošom, opráš telefónne číslo svojho/svojej ex a choďte si spoločne pozrieť najnovší prírastok DCEU.

Komiksový veľkofilm Shazam! Hnev bohov prináša na filmové plátna hrdinov známych z komiksov vydavateľstva DC Comics. Do slovenských kín ho uvedie distribučná spoločnosť Continental film v pôvodnom znení, ale aj vo verzii so slovenským dabingom.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -