Filmy

Shazam! od hercov vyžadoval náročnú prípravu! Akú?

Shazam! od hercov vyžadoval náročnú prípravu!

Filmová adaptácia komiksu Shazam! prichádza vo štvrtok 4. apríla 2019 do slovenských kín a sľubuje ohromnú porciu zábavy i akcie. Unikátnym hrdinom sa v nej stane teenager Billy Batson, ktorý získa schopnosti mýtických bohov a polobohov. Ako sa dá pripraviť na podobnú úlohu, o ktorú sa museli podeliť dvaja herci?

Asher Angel sa zhostil úlohy Billyho vo veku 14 rokov, mladíka, ktorý okrem novej pestúnskej rodiny nečakane získa aj superhrdinskú identitu. „Len čo som získal tú úlohu, bežal som s rodičmi do obchodu s komiksami, čítal som stále viac a viac, a uvedomoval si, aká úžasná tá postava je. Pomyslel som si: To je šialené! Budem hrať v tomto filme a stanem sa súčasťou DC rodiny.

shazam recenzia

Zdroj: geektyrant.com

Je to neuveriteľné, najmä preto že ide o môj prvý film!“ hovorí Angel, pričom naráža na komiksové vydavateľstvo DC, z ktorého diel pochádza okrem Shazama aj Batman, Aquaman či Wonder Woman. Shazam! pritom vďaka svojskému protagonistovi prináša medzi rôznorodé snímky filmového DC sveta nový typ humoru a nadhľadu.

Billyho superhrdinskú podobu, svalnatého dospeláka s mnohými superschopnosťami, stvárňuje herec Zachyry Levi. Jeho príprava bola náročná najmä po fyzickej stránke – svojich 90 kilogramov musel navýšiť o 10 kíl svalovej hmoty. Pomohol mu k tomu bývalý kulturista Grant Roberts. „Päťkrát do týždňa som zdvíhal toľko váhy, koľko som len vládal a jedol neskutočné množstvo kalórií. Čo sa mňa týka, chcel som využil túto možnosť a dostať sa do najlepšie formy v mojom živote. Robil som to, samozrejme, aj kvôli fanúšikom, pretože som chcel byť takým Shazamom, akého očakávali,“ priznáva Levi.

Zdá sa, že námaha sa oplatila, pozitívne hodnotenia prvých divákov aj kritikov zo svetových premiér naznačujú, že sa aj slovenské publikum môže tešiť na sympatického hrdinu v nesmierne zábavnej snímke.

Zdroj: TS Continental film

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  AMUNDSEN - výpravný film o slávnom objaviteľovi vznikal aj v Prahe

  Filmy

  TROLL: Príbeh o chvoste – nový film od tvorcov Shreka či Madagaskaru

  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  Pridaj komentár