Shazam! od hercov vyžadoval náročnú prípravu! Akú?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Shazam! od hercov vyžadoval náročnú prípravu!

Filmová adaptácia komiksu Shazam! prichádza vo štvrtok 4. apríla 2019 do slovenských kín a sľubuje ohromnú porciu zábavy i akcie. Unikátnym hrdinom sa v nej stane teenager Billy Batson, ktorý získa schopnosti mýtických bohov a polobohov. Ako sa dá pripraviť na podobnú úlohu, o ktorú sa museli podeliť dvaja herci?

Asher Angel sa zhostil úlohy Billyho vo veku 14 rokov, mladíka, ktorý okrem novej pestúnskej rodiny nečakane získa aj superhrdinskú identitu. „Len čo som získal tú úlohu, bežal som s rodičmi do obchodu s komiksami, čítal som stále viac a viac, a uvedomoval si, aká úžasná tá postava je. Pomyslel som si: To je šialené! Budem hrať v tomto filme a stanem sa súčasťou DC rodiny.

shazam recenzia
Zdroj: geektyrant.com

Je to neuveriteľné, najmä preto že ide o môj prvý film!“ hovorí Angel, pričom naráža na komiksové vydavateľstvo DC, z ktorého diel pochádza okrem Shazama aj Batman, Aquaman či Wonder Woman. Shazam! pritom vďaka svojskému protagonistovi prináša medzi rôznorodé snímky filmového DC sveta nový typ humoru a nadhľadu.

Billyho superhrdinskú podobu, svalnatého dospeláka s mnohými superschopnosťami, stvárňuje herec Zachyry Levi. Jeho príprava bola náročná najmä po fyzickej stránke – svojich 90 kilogramov musel navýšiť o 10 kíl svalovej hmoty. Pomohol mu k tomu bývalý kulturista Grant Roberts. „Päťkrát do týždňa som zdvíhal toľko váhy, koľko som len vládal a jedol neskutočné množstvo kalórií. Čo sa mňa týka, chcel som využil túto možnosť a dostať sa do najlepšie formy v mojom živote. Robil som to, samozrejme, aj kvôli fanúšikom, pretože som chcel byť takým Shazamom, akého očakávali,“ priznáva Levi.

Zdá sa, že námaha sa oplatila, pozitívne hodnotenia prvých divákov aj kritikov zo svetových premiér naznačujú, že sa aj slovenské publikum môže tešiť na sympatického hrdinu v nesmierne zábavnej snímke.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -